Plc(S7-200)ile trafik ışığı kontrol sistemi

mrb bana maesro cihaz için program önerirmisiniz

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaslar daha once de msj atmıstım daha acılayıcı olması acısından bi daha mesaj atıyorum.S7-200 kullanarak bir trafik ışığı kontrol sistemi yapacagım.bu benim bitirme projem.İstanbulda herhangi bir kavsakta ki trafik ışıklarının kontrolunu yapacagım.buna ek olarak ısıklara sensor baglayıp herhangi bir saatte gecen arabaların sayısını hesaplayıp ısıkların da ona gore yanmasını saglayacagım.Sorun su ki elimde bununla ilgili yeteri kadar dokuman yok ve de bunun donanımını nasıl tedarik edebilirim(sistemi programladıgım zaman maketlendırmeyı yapabilecegim bir yer biliyormusunuz).Bu konu hakkında bilgisi olan ve de elinde bunula ilgili dokumanı bulunan arkadaslar var ise onlarla irtibata gecmek isterim.yardımcı olursanız sevinirim.

kullanacagım plc nin ozellikleri:s7-200,cpu 222
plc ile kavşak kontrol cihazı yapan firma
http://www.buharalilar.com.tr/
Pır dedektör araç algılama için çok uygun değildir.
Manyetik loop dedektörleri daha uygundur. Bunlarda asfaltın 5cm altına monte edilirler.
Ayrıca kendi yaptığınız cihazı bir kavşakta çalıştıramazsınız. Başınız derde girebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri