Plc(S7-200)ile trafik ışığı kontrol sistemi

  • Konbuyu başlatan babacann
  • Başlangıç tarihi

babacann

Üye
arkadaslar daha once de msj atmıstım daha acılayıcı olması acısından bi daha mesaj atıyorum.S7-200 kullanarak bir trafik ışığı kontrol sistemi yapacagım.bu benim bitirme projem.İstanbulda herhangi bir kavsakta ki trafik ışıklarının kontrolunu yapacagım.buna ek olarak ısıklara sensor baglayıp herhangi bir saatte gecen arabaların sayısını hesaplayıp ısıkların da ona gore yanmasını saglayacagım.Sorun su ki elimde bununla ilgili yeteri kadar dokuman yok ve de bunun donanımını nasıl tedarik edebilirim(sistemi programladıgım zaman maketlendırmeyı yapabilecegim bir yer biliyormusunuz).Bu konu hakkında bilgisi olan ve de elinde bunula ilgili dokumanı bulunan arkadaslar var ise onlarla irtibata gecmek isterim.yardımcı olursanız sevinirim.

kullanacagım plc nin ozellikleri:s7-200,cpu 222
 

hasanguler

Üye
devreye sadece trafik ışıkları koydum.bir konrol et bakalım yeterli gelecek mi?
 

metecan

Üye
google da megep yaz oradan çıkan sayfayı açtığında yani megep i sol tarafta modüller diye bir link var oradan 11-12 ye tıkla plc ile ilgili dökümanlar var ben trafik lambası dewresini gösterdiği gibi kurdum çalıştırdım sana ve diğer arkadaşlarıma yardımcı olur umarım.
 

behcet

Üye
Trafik sinyalizasyonu uygulaması.

umarım faydalı olur.
 

Ekli dosyalar

  • TRAFİK SİNYALİZASYONU.rar
    29.5 KB · Görüntüleme: 137

kaptan_rasim

Üye
ben sunu anlamadım. trafıkte kı arac sayısı artınca lambanın yanı sonme zamanı azlcakmı ne olcak tam olarak yazarsan belkı yarddımcı olurum.
 

tefelektronik

Üye
paylaşım için çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık
 

erdemusta

Üye
ben dedktörlü bi araç sayım cihazı yapmak istiyorum sizde bunu için uygun bir devre varmı yani sinyalizasyon sisteminden bağımsız kavşağa takılacak bir pır dedektörle geçen araçların sayısını bana gösterecek bir devre yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
 

desirem

Üye
Arkadasşlar herkese kolay gelsın.. Bir sorum Olacak Eğer yardımcı olursanız sevınırım..

2 trafık lambası için plc kontrolu yapılacaktır. 1. lambanın yeşil ışığı yandıgında 2. lambanın kırmızı ışığı yanacaktır. ve kırmızı ısıklardan sonra 5 sn sarı ışık yanacaktır. Yeşilin yanma suresi gelen arac sayısına gore otomatık olarak artacak yada azalacaktır. yardımcı olursanız çok sevınırm...
 

emre4242

Üye
behcet site hata veriyor başka link
verirmisin 404 not hatası alıyorum
 

Forum istatistikleri

Konular
113,971
Mesajlar
802,122
Kullanıcılar
417,909
Son üye
DountLess

Yeni konular

Üst