plc programı için yardım istiyorum

genç79

Üye
senaryo şu;2 tane 3 fazlı motor var.bu motorlar basınç üretmek için çalışıyor.ürettikleri basıncı bir tanka dolduruyorlar.tankın üzerinde bir basınç ölçer var buna bağlı bir röle var.bu kuru kontak bir röle hiç bir şekilde üzerinde enerji yok.bu röle tank içindeki basınç düştüğünde motora yol verecek.ama motorun ikiside aynı anda çalışmayacak.mesela her motor 12 şer saat çalışabilir.yani 12 saat boyunca röle her çıkış verdiğinde 1.motor çalışacak.12 saat sonunda 2.motora geçecek.ve röle her çıkış verdiğinde motor 10 dakika çalışacak röle çıkışı kesilse bile.ayrıca motorun biri herhangi bir nedenle termiğini attırırsa süre tanımaksızın hemen 2, motor devreye girecek.bunun yanında bu plc, motorun çalışma saatini sayıp 500 saat ve 2000 saat sonra bir alarm verecek yani bir lamba bağlanıp lambayı yakabilir.500 saat için birde 2000 saat için birer lamba bağlanacak.tankın üzerindeki röle,basınç ölçer ve plc bende var ben sadece plc programı istiyorum.ayrıca bu 500 saat ve 2000 saati iptali için bir buton koymam gerekiyor.bu iptal işlemini şöyle yapabilirim;önce her iki motorun termiğini attırıp sonra butona 5 saniye basılı tutup alarm veren lambanın sönmesini bekleyebilirim.ayrıca motorun çalıştığını ve arızaya geçtiğini görmem için birer lamba çıkışı koymamız gerekiyor plc ye.yardım ederseniz sevinirim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kullanmak istediğiniz PLC marka ve tipini yazarsanız seviniriz.

ya o şekilde anlaşmayız çünkü tipini bilmiyorum uzak doğu malı.bunu perpada buldum.resimlerini çekip göndereceğim.

üstat markası yokmu bunun üzerinde ne yazıyo delta liyan vs bişiler yazar

LİYAN ELECTRIC YAZIYOR MODELİDE Ex1n16MR yazıyor.birde 86-264VAC 50/60HZ 34VA MAX.

istedğin uygulama kolay bişi fakat ben delta kullanıyorum bildiğim kadarıyla mitsubishi kopyası forumda kullanan illaki vardır softare ve data kablon varmı

yok ama alırım ama bu plc nin soketi klavyenin ucundaki fişe benziyor

liyan%20s%20seri%20plc.gif

usta elindeki plc bu olması lazımm

buda software
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/fxgpwin-rar.25593/

kardeşim teşekkür ederim işimi gördü.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye