plc pc haberleşme yardım

kazim07

Üye
arkadaşlar benim plc profil kesim makinam var istediğim kadar ölçüyü tuşlarla hafızaya giriyorum her kesimden sonra sonraki ölçüye kendisi gidiyor.sorum şu: bu makinaya ölçüler direk pc den atılabiliyormuş ancak bu bağlantı hakkında bilgim yok rs232 kablosunuda aldım imalatçıdan bağlıyorum makina ile pc yi hiç bir şey olmuyor.bi arayüz programımı lazım acaba?bi yol gösterin lütfen

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
cx-one yazılımına ihtiyacınız var cx-one'ın içindeki cx-programmer plc lere program yüklemek ve çekmek için kullanılır eğer plc de şifre yoksa programa girebilirsiniz

sayın üyemiz bu ölcüleri pc den atabilmeniz icin yapmanız gerekenler
1-plc icerisindeki bu ölcülerin kayıt edildiği data alanlarını ögrenmek ki bu plc ye ilgili yazılımla online olup yapılabilir
2-daha sonra ise pc de bu data alanlarına değer atayacak plc ile haberleşmeyi sağlayacak basic veya delphi tabanlı bir yazılım kullanarak bir arayüz olusturulmalıdır
3-yada hazır bır Scada yazılımı kullanarak da basit sekilde çözülebilir
4-yanlız konunun uzmanı değilseniz plc yazılımına müdahele etmeyip uzman kişilere bırakınız program silinebilir yanlış bir müdahalede

benimle irtibata gecin ben size yaparım

son dönemde otomasyon sistemlerinden beklentiler çok farklılaştı, bu taleplerin yerine getirilmesi zor olsada yazılımcılara yeni pazarlar açıldı.

Bu uygulamada ilk önce çizimleri veya koordinatları belirlediğiniz pc programı nedir? Bu program bir çıktı veriyor mu?
Bu koordinatları;
- *.csv formatında alıp omron plc ye CF yardımı ile atabilirsiniz
- PC ye özel bir yazılım yapıp OPC server kullanarak plc ile haberleşebilirsiniz.
Bu uygulamaları yapabilmek için gerçekten çok tecrübeli ve bilgili olmak gerekiyor. Mutlaka bir uzmandan yardım isteyiniz. Bu tür yazılımları 5000-10000 € civarında (uygulamaya göre) bir uzmana yazdırabilirsiniz.

slm sorun hala devam edsiyorsa bana ulaş yardımcı olalım *********

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. bu sistemi programı ile 3000 üç bin tl ye yapan firma var ben sadece daha az maliyetle kendim yapmak istedim.görünen o ki bu iş beni aşar hepinize teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri