Plc ,Otomasyon , Scada konusunda yardım

Merhaba. İsmim Hakan Meslek Yüksek Okulunda Kontrol ve otomasyon teknolojisi okuyorum Mesleğimde kendimi geliştirip yükselmek istiyorum 1 yıl staj deneyimim var pano konusunda bilgim var elektik elektonik vs. şalt elemanlarını tanıyorumbi Plc programlama ve sacada konusunda kendimi geliştirebilceğim bi program arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba.ucu açık bir soru.mesela hangi marka.genelde siemens i önerirler.deltada olabilir.iki program hakkında da kolaya döküman bulabilirsin.

Gunumuzde ogrenilebilecek en kolay PLC ENDA dir. Tavsiye ederim.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

merhaba.ucu açık bir soru.mesela hangi marka.genelde siemens i önerirler.deltada olabilir.iki program hakkında da kolaya döküman bulabilirsin.

Öncelikle yorum için teşekkürler ,ben döküman değil de programın kendisini arıyorum acaba var mı bildiğiniz

merhaba.delta istersen nette kolayca bulabilirsin.siemens için biraz detaylı araştırman gerekir.oda s7 200 giriş serisi için.

en kolay ve en çabuk şekilde delta da öğrenebilirsin.
istersen uygun fiyata endüstriyel kontrol diye bir kitap var onuda sana gönderirim.
içinde yazılım yapabilmek için herşey mevcut.
örnek uygulamalar ve yazılımın teknikleri anlatılıyor.

benimle iletişime geç sana Endüstriyel kontrol kitabı göndereyim.Yazılım için ideal.programlama hakkında yazılı ve görsel anlatım var.
0538 445 11 10

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri