PLC kumanda sorusu

siLLay

Üye
İlk İş Deneyimim ve Yeni Mezunum PLC Programı Yazmam İstendi Yardımlarınıza İhtiyacım Var. Programı Yazar Mısınız veya Madde Madde Tarif Ederseniz Sevinirim.

Programın Çalışması: Çalıştıracağımız aparatta 3 adet piston bulunacak ve her piston için start butonu konulacak.
Piston 1: Yukarıdan aşağı inecek ve sıkma işlemi yaparak parçayı sıkacak...
Piston 2: Yatay olarak gelecek ve parçaya diş açacak...
Piston 3: Yatay olarak piston 2nin karşısında çalışacak tam görevini bilmiyorum...
3 Pistonda Devreyi Tamamlayana kadar konum değiştirmeyecek...

Kumanda Devre Şemasının Resimlerini Yükledim Şemadan Yola Çıkarak Fikir Yürütebilirsiniz Umarım.
Not: Direnç Gibi Olanlar Selenoid Valf, Kare Kutu İçindekiler İse Manyetik Sensör, PLC S7-200

x0D86Z.jpg

eo72JR.jpg

e2Zybd.jpg

wOMkmz.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba arkadaşım.aslında işlem sırasını yazarak işlemi bitirmiş sayılırsın.bunu kendin yapabilirsin gerçekten.bu işlemi yaparken sadece bence kesin bilgiler kullanarak işlem yaptırman.yani piston aşağıya indi sonra ikinci piston ileri gidip diş açmayı gerçekleştirdi.bu işlemin nasıl biteceğinide kararlaştır sonraki işleme geç.

siLLay
merhaba dostum; yaptıysan atar mısın plc yazılımının son halini?

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri