plc kumanda devresi hk.

barisk916

Üye
1 motor start butonuna basılınca , 3 sn sola dönecek sonra 2 sn bekleyecek daha sonra da 3 sn sağa dönecek Bu işlemi 3 kez tekrarladıktan sonra motor start butonuna basılsa bile çalışmayacak.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
soruya göre motorun dönme sürelerinin kontrolü için bi zaman rölesi ve yapılan işlemleri sayması için bi sayıcı kullanıcaz...Şuan bakıyoruz arkadaşım kısa zamanda cvb hazır olur

ben yardım eden çıkar demiştim :D sagol saskin

Bakalım Saşkın arkadaşım kontrol edelim ama kesin doğrudur

Program hatalı olmuş Saşkın Network 5 e koyduğun ne amaçla koyduğunu pek anlamadım zaten program tam değil network 5 eksik kalmış ve arkadaşım bu işlemin 3 sefer yapılmasını sonra durmasını istiyor senin devren Network 5 'i çıkarınca devamlı bu şekilde çalışmakta ve devrede acil stopta bulunmamakta......

ArkadaŞlar bana bİ adet servo sÜrÜcÜ s7200plc siemens panel İÇİnde olan bİ Örnek devre Şemasi gÖnerİrmİsİnİz plc kisminda sorun yok fakat daha Önce servo sÜrÜcÜ ve panelle İlgİlİ ÇaliŞmam olmadi panelden İstedİĞİm gİbİ kademelİ hizi deĞİŞtİrmek İstİyorum

PROGRAM COMMENTS
Kod:
Network 1 Network Title
Network Comment
LD 10.0
o M0.0
A 10.1
AN CO
= M0.0
Network 2
LD M0.0
AN M0.2
AN M0.3
= M0.1
Network 3
LD M0.1
TON T101,30
Network 4
LD TiOl
O M0.2
AN M0.3
A M0.0
= M0.2
Network 5
LD M0.2
TON T102, 20
Network 6
LD T102
O M0.3
AN M0.4
AN M0.1
A M0.0
= M0.3
Network 7
LD M0.3
TON T103, 30
Network 8
LD T103
O MO.4
AN M0.1
A M0.0
= MO.4
Network 9
LD M0.4
LO 0.2
CTU CO, 3
Network 10
LD M0.1
= Q0.O
Network 11
LD M0.3
= 00.1

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardesim burada simdi iki tane zaman rolesi kullanicaz birincisi sag sol beklemeli zaman rolesi digeride on off zaman rolesi on off zaman rolesinin kontagindan enerjiyi girip sag sol zaman rolesinin a1 ine ver sag sol beklemeliyide motor kontaktorune bagla daha ayrintili cevap isterseniz verebilirim iyi gunler

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri