Plc konveyör bantta yan yatan ürünü reddetme

Merhabalar plc de bantta yatan(düşen) ürünü bir sensörle gördürüp, valfle reject(attırmak) istiyorum nasıl yapabileceğim hakkında fikri olan yardımcı olabilir mi? teşekkürler (ürünler farklı hacim ve büyüklükte olabilir)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eni boyu farklı parçalar ise mesafe sensoru kullanilabilir sensor gormeyi keser kesmez valf bobini enerjilerir piston parçayı iter ama bant hızı hızlı olmamali

Merhabalar plc de bantta yatan(düşen) ürünü bir sensörle gördürüp, valfle reject(attırmak) istiyorum nasıl yapabileceğim hakkında fikri olan yardımcı olabilir mi? teşekkürler (ürünler farklı hacim ve büyüklükte olabilir)
Kamera sensörler var https://www.simtekno.com.tr/nm-Kamera_Sensorleri-cp-228 bu sensörler bir üründe renk farkını şekil farkını ve görünüş farkını bulmak için kullanılır bilgisayara doğru ürün yüklenir yanlış ürün gelince hafızadaki resimle banttan gelen ürünü karşılaştırır fark olunca arasında bir kol la bantın üstünden ayırabilir ürünü veya pnömatik bir kol la da aldırabilirsiniz bantın üstünden

Selamlar, üst üste iki sensör kullanarak yapabilirsin. üstteki görmüyor ve alttaki görüyor ise shift saydırıp veya adım sayarak reject edebilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri