PLC Konusunda Bir Öneri

zamzam23

Üye
Arkadaşlar plc konusunda yeniyim. 2 haftadır okunmadık döküman bırakmadım.elimde delta dvp60es plc var. şuan artık basitten başlayarak bazı projeleri hayata geçirmeye başlamak istiyorum.

sizden ricam, bana burada basitten başlayarak bazır sorular, otomasyon projeleri verin. Ben de onları yapmaya calısayım cevabı buraya ekleyeyim sizde kontrol edip yanlıslarımı bana söylerseniz gzl bir soru-cvap ortamı olusturalım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bülent Karayazı'nın kitabını alıp incelersen daha sağlıklı olur.

Bülent karayazı'nın kitabı hosuma gitmedi. Başka, içeririsnde örnek barındıran kitap biliyorsanız onu alabılırım. Ama burdan da soru-cevap seklınde ilerleyebılırız. bu fikrime destek verecek arkadaşlar olabılır.

Bülent karayazının kıtabı bendede var içerik bana az geldi ama yeni başlıyanlar için uygun sanırım.Ne yapmak istediğini acıkca anlattığın surece yardımcı olunur elimizden geldiğince.

Bülent karayazı'nın kitabı hosuma gitmedi. Başka, içeririsnde örnek barındıran kitap biliyorsanız onu alabılırım. Ama burdan da soru-cevap seklınde ilerleyebılırız. bu fikrime destek verecek arkadaşlar olabılır.
SY ZAMZAM23 bir otomatik kapı düşünün,tek buton ile açılsın 4 dakika sonra kapansın.Kapanırken onunden herhangi bir cisim geçerse tekrar açılsın... ilk baslangıçta olabilecek

hayal gücün yoksa sıkıntılı ozaman kardeşim.. seni geliştiricek olan ezber yada fikirler değil sadece hayal gücün bence bu konuda yardım isteme daha iyi olur

hayal gücün yoksa sıkıntılı ozaman kardeşim.. seni geliştiricek olan ezber yada fikirler değil sadece hayal gücün bence bu konuda yardım isteme daha iyi olur

bence en iyi cevap bu kendin birşeyler yapmalısın takıldığın yerlerde sormalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri