plc kontrollü tank sıvı seviye kontrolü hakkında

enargoz

Üye
bu konuda daha once calısmıs veya elınde hazır olan arkadaslar yardım edebılırmı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Piyasada hassa ölcen ultrosonik sensörler mevcut googledan ultrosonik sensör olarak arattır
net bulursun plcyede analog giriş olorak alabilirsin

şadırvan kullanabilirsin analog olarak sana değer veriyor bu aldığın değeri plc nin analog girişleri aracılığı ile direk basabilirsin.

Merhaba netür bi çıkış ihtiyacın var analog mu yoksa dijital mi? Şayet dijital ise sana kapasitif probe tipi sensör tavsiye ederim ben de inceleme yapıyorum. Balluftan sipariş verdik. Sonuç olumlu. Tavsiye ederim.

dıgıtal cıkıs olacak lınk olarak atabılırmısınız

bir ultrasonik sensörle tankın içerisindeki miktarı analog olarak görebilirsin yada tankı 5 eşit parçaya bölersin ve her bölüme birer adet kapasitif sensör koyarsın tankın doluluk oranını bu şekilde de takip edebilirsin.

ayrıca hangi tür plc ile düşünüyorsun veya doluluk oranına göre ne yaptrmayı planlıyorsun.
mesela %80 olursa pompa dursun %20de pompa çalışsın. daha net bi açıklama yaparsan yardımcı olmaya çalışırım

Seviyesini ölçeceğin sıvının özelliği çok önemli. Bulaşık bir madde ise kapasitif sensörü kesinlikle tavsiye etmem.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri