PLC KONTROLLÜ SERVO MOTOR

senocak

Üye
Merhabalar sayın arkadaşlar ben 2 yıllık elektrik bölümünmü yeni bitirdim plc bigim orta seviyede var.plc işi yapan bir firmayla görüştüm bana bant ve maniplatör kontrollü bir proje verdi onu s7 300 de yaptım.bidahaki görüşmeye ise kendin bir proje yap getir dediler. bende bunun için bir servo motor kontrol prıogramı yazmak istiyorum bu işi adamları etkilecek şekilde basit yoldan nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum TEŞEKKÜRLER.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7-300 + sinamics CU-305 ile yaparsın

teşekkürler arkadaşım dediğin (sinamics cu-305) nedir bilmiyorum ama yol gösterdiğin için sağol.

PWM (pulse width modulation) çıkışı olan herhangi bir PLC ile yapabilirsin ilave bir parça kullanmana gerek yok.
Bir PLC step motorunu sürebiliyorsa servoyuda rahatlıkla sürer(Bknz frekans aralığı, duty cycle,)
*** PLC online iken pwm çıkışlarını sayan sayıcıların değerlerini okuyarak istediğin fonksiyonlarda hareket elde edebilirsiniz.

Kolat gelsin

tesekkrler arkadaşım aratırıyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri