Plc Kablosu Yapımı

rs 232 485 çevirici ve kablo soketleri ile yaptığım kablo çalışmadı acaba TSX 07 ye PL7 ile bağlantı için ayarlarını mı yapamadım. bağlantı için yardım lütfen
DTR,DSR,CTS,CTR pinleriniz ne alemde ? Uygulama ayarlarınız (haberleşme) PLC ile eşleşiyormu ? Sadece sinyal dönüştürmek değil mesele, seri haberleşme konusunda bilgi eksikliğiniz var. Peki eksiğim nedir diye sorarsan soru işareti kullandığım cümleleri dikkate al.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
DTR,DSR,CTS,CTR pinleriniz ne alemde ? Uygulama ayarlarınız (haberleşme) PLC ile eşleşiyormu ? Sadece sinyal dönüştürmek değil mesele, seri haberleşme konusunda bilgi eksikliğiniz var. Peki eksiğim nedir diye sorarsan soru işareti kullandığım cümleleri dikkate al.
Mrb .Hata programsal ,elimdeki program PL7, elimdeki plc modicon nano TSX07.Şimdi benim TSX 07 kablo bağlantı şemasını ve PL707 programı bulmam lazım. Elinde olan varsa yardımcı olabilir mi

Evet aynen orjinali bu, ancak bu sadece USB ile bilgisayara bağlanan RS485 Dönüştürücü kısmı, birde bu cihazın çıkışına bir ucu RJ45 diğer ucu PLC nize uygun kablo aksesuarları var...
Hocam bu aparat zelio akıllı röle içinde kullanılabilirmi?

Zelio RS232 Kullanarak haberleşiyor. RS485 Değil..

Edit: Schneider sitesinde raha önce RS232 için gerekli şema paylaşılmış. Linkten görebilirsiniz.
Bu kablo ve bir adet rs232 dönüştürücü ile bağlanabilirsiniz.

https://www.se.com/uk/en/faqs/FA27937/

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri