PLC ile yazılmış Örnek muz serası programı

ibrahimd

Üye
Değerli arkadaşlar ; Ben muz serası programı Delta plc le yapmak istiyorum. Hmi de kullanılan resimler ve örnekleme yapacağım bir program varsa yardımınızı rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam Antalya tarafında seracılık meşhur ancak muz yetiştiricilerin seraları sebze seraları gibi değil .sebze seralarında birçok gübreleme ve besin karışımları veriyorlar

Soruyu görünce bende "uzay programı istiyorum" deyesim geldi, hani düğmelere basınca uzaya çıkılıyor ya işte ondan...

Hocam Antalya tarafında seracılık meşhur ancak muz yetiştiricilerin seraları sebze seraları gibi değil .sebze seralarında birçok gübreleme ve besin karışımları veriyorlar
topraksız tarım, hidroponik tarım yazarsanız arama motoruna, ilgili forumlarda bu işi layıkıyla yapıp paylaşan forumlar var. ben bile bir zamanlar denemiştim.

Soruyu görünce bende "uzay programı istiyorum" deyesim geldi, hani düğmelere basınca uzaya çıkılıyor ya işte ondan...
Overshot kardeşim ben bu meslekle 14 senedir uğraşıyorum kimin neler yaptığını bilemezsin ama alay eder gibi cevap yazmanı doğru bulmadım mermer makinaları ve istifleme robotları ile uğraşmaktayım örnek varmı deseydin belki bende sana ve bir çok kişi için bir çok örnek verebilirdim ama sizin gibi alaycılardan yardım istenmez selamlar
topraksız tarım, hidroponik tarım yazarsanız arama motoruna, ilgili forumlarda bu işi layıkıyla yapıp paylaşan forumlar var. ben bile bir zamanlar denemiştim.
çok teşekkürler kolay gelsin

Değerli arkadaşlar ; Ben muz serası programı Delta plc le yapmak istiyorum. Hmi de kullanılan resimler ve örnekleme yapacağım bir program varsa yardımınızı rica ediyorum.
Antalyada 4 sera otomasyonu yapmıştım.HMI daki kütüphane kısıtlı.Aradığın resimleri bulamayabilirsin.Bunu yerine HMI ya dışarıdan resim yükleyip görselleyebilirsin. Ben Scada ile yapmıştım.

Son düzenleme:
0553 073 4202 ulaşın yazılım konusunda teknik destek sağlayalım

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri