Plc ile termokupl, rezistans sağlamlığı kontrolü

Mevcut sistemde ısı kontrolü ne şekilde yapılıyor? .
Ayrica kullanılan termokupl tipi nedir ör :J tipi demir-konstas (fe-con) veya k tipi krom-nikel-krom veya pt 100.
Normalde kontrol sistemi rezistans enerjilendiginde rezistans arizasindan veya herhangi bir sebepten dolayı akım çekmiyorsa alarm çıkışı vermesi gerekir.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Termokupl plc ile kullanılırken araya bir modül eklemeniz gerekecek.

Modüllerin kendi içinde ölçüm aralığı dışında değer alma durumları vb. için hata bildirimi olur. Bu özelliği kullanabilirsiniz.

Rezistansa 220 voltu veren role aktif iken termokupl modülü hata veriyorsa plc ile bunu uygun bir yöntemle uyarıya dönüştürebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 68085
cihazın kendi soketi yok ustaların taktığı bu tarz bir soket var
Ekli dosyayı görüntüle 68086
Isıtıcı ve termokupl omaj değerlerinin yakın olduğunu zannetmiyorum, üreticiden de detaylı bilgi alamadım ürünün datasheet i yok.
Ürün kodu modeli verir misiniz? HEr zaman aynı ürün gelmiyor mu, aylar içinde değişik marka mı deniyorsunuz?

Diyeceğim aynı ürünü sürekli kullanıyorsanız, renklerini de üretici değiştirmeyeceğine göre mevcut düzgün çalışan halini resmedin veya şema olarak renk ve pin sırasını zarar görmeyecek şekilde asetatlayın. Hatta, kim değişim soket yapıyorsa orda masa tezgah başında bulunsun. Yerinizde olsam böyle yapardım.

İLAVE:
Tamam buldum kendim siteye girdim. Aynı sitede termokupl sayfasında kablo rengi vermiş krımızı - mavi, yine de size düşen kontrol etmek ölçmek!

Son düzenleme:
Ürün kodu modeli verir misiniz? HEr zaman aynı ürün gelmiyor mu, aylar içinde değişik marka mı deniyorsunuz?

Diyeceğim aynı ürünü sürekli kullanıyorsanız, renklerini de üretici değiştirmeyeceğine göre mevcut düzgün çalışan halini resmedin veya şema olarak renk ve pin sırasını zarar görmeyecek şekilde asetatlayın. Hatta, kim değişim soket yapıyorsa orda masa tezgah başında bulunsun. Yerinizde olsam böyle yapardım.

İLAVE:
Tamam buldum kendim siteye girdim. Aynı sitede termokupl sayfasında kablo rengi vermiş krımızı - mavi, yine de size düşen kontrol etmek ölçmek!
Bağlayan arkadaşlar bazen hata yapıyor. Malesef, dediklerinizi yapsak bile bu hata yapılacak.

Merhaba,

fırında kullanılan rezistansları için kopuk olup olmadığını anlamamızın yolları nelerdir?
Benim aklıma gelen her bir faza akım trafosu atıp analog sinyale convert ederek akım kontrolü ile yapmak.
Daha maliyetsiz bir yol var mıdır?

Teşekkürler,
Aykut.

Merhaba,

fırında kullanılan rezistansları için kopuk olup olmadığını anlamamızın yolları nelerdir?
Benim aklıma gelen her bir faza akım trafosu atıp analog sinyale convert ederek akım kontrolü ile yapmak.
Daha maliyetsiz bir yol var mıdır?

Teşekkürler,
Aykut.
Çalışan rezistans için doğru mantık

https://www.kontrolkalemi.com/forum...konuları-ile-ilgili.129960/page-2#post-842969

alıntı...
"Ben anlatayım uygulamamı, 5 amper yuke serı olarak, bır kablo,self bobın halınde, reed kontaga sarılır.sarılır. Reed kontak burada normalde kapalı kontak olacaktır. Yuk oldugunda, gecen akımından dolayı, reed kontak cekecektir. Eger, yuk kullanılmaz veya devre dısı kalırsa, kontak kapanarak seslı ve optık sınyal devresıne baglanır.
Reed kontak üzerıne sarılacak self bobın sipiri deneme yanılma ıle bır kaç defada bulunabilir. Veya bir kaç uc cıkarılır."

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri