cihanctltp

Üye
Meraba plc ile step motor kontrol etmek istiyorum.ama plc ile kontrol edebileceğim uygun bir sürücü devresi bulamadım.daha önce böyle bir işle uğraşmış yada bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler varsa ve elleride dökuman varsa paylaşabilirler mi ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Puls komutlarını arastırman uygulama yapmanda yardımcı olacaktır, forum da bu konu ile ilgili bilgiler var

l298drv.gif

şöyle bir devre buldum.sanırım bu devreyi plc için sürücü devresi olarak kullanılabiliyor.plc den çıkan uçları nereye bağlıcaz 10 pinlik bir konnectör var.sanırım buraya bağlıcaz ama tam anlayamadım nasıl çalıştığını bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

10 pinlik konnektör ile plc bağlantısı nasıl yapılacak bilen va mı arkadaşlar ????

dostum plc puls komutlarını araştır demiş bi arkadaş.bencede puls konusuna hakim olman lazım.s7-300 bilmem ama s7-200 için step motor kontrolü için pwm çışıkları q0.0 ve q0.1 olacak.dolayısıyla bu sürücü için l297 nin 18 nolu clock ucu plc çıkışına bağlanacak.bağlanmadan önce 2.2k direnç bağlanır.17 nolu uç yön bilgisi,19 nolu uçyarım/tam adım bilgisş için kullanılır.konnektöre gelince ona uygun erkeğinden bulacaksın.

merhaba abiler bi ödevimiz varda yardımcı olurmusunuz acaba .bir step motor ile bi kare veya dikdörtgen çizmemizi istiyorlar nasıl bişey yapabilirim yardımcı olur musunuz acaba

Ekli dosyayı görüntüle 12003
Ekli dosyayı görüntüle 12000Ekli dosyayı görüntüle 12001Ekli dosyayı görüntüle 12002

Ekli dosyayı görüntüle 12004

arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var s-200 ile step motor kontrolü yapmak istiyorum. Q0.0 puls, Q0.1 ise dir çıkışlarım. sürücüm isiste muazzam çalışıyor fakat. sorun şurda ki pratikte plc çıkışına sürücüyü bağladığımda hiç hareket etmiyor. hatta motorda zorlayıcı bir kuvvet bile yok. bana yardımcı olur musunuz.bitirme ödevim çünkü yetiştirmem gerekli.

Ekli dosyayı görüntüle 12003
Ekli dosyayı görüntüle 12000Ekli dosyayı görüntüle 12001Ekli dosyayı görüntüle 12002

Ekli dosyayı görüntüle 12004

arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var s-200 ile step motor kontrolü yapmak istiyorum. Q0.0 puls, Q0.1 ise dir çıkışlarım. sürücüm isiste muazzam çalışıyor fakat. sorun şurda ki pratikte plc çıkışına sürücüyü bağladığımda hiç hareket etmiyor. hatta motorda zorlayıcı bir kuvvet bile yok. bana yardımcı olur musunuz.bitirme ödevim çünkü yetiştirmem gerekli.

Merhaba çok uzun bir zaman olmuş ama soruna cevap bulduysan banada gönderirmisin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri