PLC ile Servo Motor Kontrolü

ben panasonıc servolarını kullanıyorum paremetre ayarlama ıle ılgılı kendı yazılımı paneterm dıye prog var bunu bulabılırsın yoksa bende verebılırım servo surme teknıklerı tork kontrol hız kontrol yada pozısyon kontrol gıbı farklıdır onemlı olan proses tıpıne gore secılmesı ben genelde pozısyon kontrol modunda kullanıyorum PC bazlı otomasyonlarda MACH dıye bır yazılım ıle calısıyorum PLC ıse LG yada SIEMENS plc'ler ile puls dırectıon uygulamalar yaptım fakat plc'lerde interpolasyon falan yaparsan bazı sıkıntılar ortaya cıkıyo orngın daıreler oval gıbı bu konuda herdaım yardımcı olabılırm bılgı paylaştıkca çoğalır
mrb fatmet,panasonic mcddt3520 sürücü ve msmd motor var.Bunları nasıl çalıştırabilirim.Yazılımını bana verebilir misin?Bu konuda yardım edebileceklerin yardımlarını bekliyorum. ***********"@hotmail.com adresine e-posta da atabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
slm yusuf duman kardeş bende otomasyon işinde yeniyim plc de normal yazılımlar yapabiliyorum fakat bir müşterim delte plc ile step motor kontürolü istiyor ilk defa step motorlar hakkında bilgi edinmeyebaşlıyorum mümkün ise örnek yazılım hakkında bilgi verebilirmisin şimdiden teşekkürler ederim

merhaba arkadaşlar benim elimde lg k120s model bir plc var ve ben ac servo motor kontrol etmek istiyorum. elinizde türkçe döküman varsa benle irtibata geçebilirmi veya bununla ilgili basit bir yazılımınız varsa gönderebilirmisiniz..

elimde kinco marka plc ve teco marka servo driver var lineer doğrusal hareket yaptırmak istiyorum yani değer girip x mm sağa veya sola hareket ettirecem limit switch lere gelince yön fela değiştircem hız ayarlıyacağım block üzerinde bana döküman ve teknik anlatacak kimse yok mu ?
*****@gmail.com

servo motorları plc proglamasında bana yardımcı olacak arkadaş arıyorum rampada gireceğim değerler felan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam S7 1200 ile yapabilirsiniz tia portal da rampala ma pulsleri fonksiyon blok olarak var

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri