Plc ile pwm darbe üreterel dc motor kontrolü?

sina-n

Üye
arkadaşlar ben bir tez hazırlıyorum param bitti ve analog cıkıs alamadım ama dc bır motoru kontrol etmem lazım bunun ıcın pwm de urettıgım darbeler ıle dırekt olarak surebılır mıyım ?? yoksa araya bır surucu mu hazırlamam gerekıyor hıc denemedım plc bısı olacak dıe aklım cıkıo da ılk once sorım dedım :)kolay gelsın ...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaslar herhangı bır yorum yapılmamıs fakat ben sorunu cozdum dc motor da surule bılıyır tabıkı bır servo kadar saglam kontrol edılmıyor ama dur kalk sık yapılmayan uygulamarada gercekten guzel bısı olay suu bıldıımız pwm calısma matıgı ıste cıkısta 24v var yaa mesela %50 pwm ile calıstırıyorsan 12v efektıf olarak alıyo motor bunu frekansı az yaptıgınız zaman ısler degısıyor ama mesela 1 hz de ıstedıgın gıbı calıstıramıyorsun ben su sekılde yaptım 100 hz sabıtledım cıkısı ve duty cycle ıle degısıklık yaparak dc motora hız verdım umarım bırılerıne daha yardımıc olurum ....

hocam peki motor sürücü kartı kullanırsak pwm e gerek var mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri