plc ile otomatik kumanda

emir_3517

Üye
değerli abileri bir kumanda problemim var çözemedim , yardımcı olursanız memnun olurum.delta plc ile yapılacak.bir motor 3 ayrı siviçten komut alıyor.motor starta bastıgımızda ileri gidecek ,birinci sivice bastıgında duracak 2 sn bekleyecek ve geri gelecek.geri gelirken ikinci sivice bastıgında 1 sn bekleyecek ileri gidecek.sistemi buraya kadar yaptım.ama esas sorun hareket halinde iken (ileri veya geri giderken) üçüncü bir siviç basarsa ileri gidiyorsa geri gidecek,yada geri gidiyorsa ileri gidecek.bu üçüncü kısmı yapamadım.yardımcı olabilirmisiniz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar x3 girişi yani üçüncü siviç kısmını hala yapamadım.x3 sivicine bastıgımda motor duracak ve 1sn bekleyip ileri gidiyorsa geri gidecek geride ise 1sn bekleyip tekrar ileri gidecek.yazdıgım programı ekledim yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• delta deneme.rar
    12 KB · Görüntüleme: 53
Gezer makinesinin programına benziyor.Tek butonla ileri geri ladderi sizin işinizi görebilir.İnternette bu konuda hazır kumanda devreleri bulabilirsiniz.

değerli abileri bir kumanda problemim var çözemedim , yardımcı olursanız memnun olurum.delta plc ile yapılacak.bir motor 3 ayrı siviçten komut alıyor.motor starta bastıgımızda ileri gidecek ,birinci sivice bastıgında duracak 2 sn bekleyecek ve geri gelecek.geri gelirken ikinci sivice bastıgında 1 sn bekleyecek ileri gidecek.sistemi buraya kadar yaptım.ama esas sorun hareket halinde iken (ileri veya geri giderken) üçüncü bir siviç basarsa ileri gidiyorsa geri gidecek,yada geri gidiyorsa ileri gidecek.bu üçüncü kısmı yapamadım.yardımcı olabilirmisiniz.
kolay gelsin bence ileri giderken marker geri gelirkende birmarker setle böylece yönünü herzaman bilirsin üçüncü siwice çarparsada tam tersine göndere bilirsin ben deltadan hiç anlamam yardımcı olayımdiye yazdım kolay gelsin

arkadaşlar sorunu hala çözemedim.otomatik kumanda ile yapılmış devre varsa,paylaşırsanız ben onu plc ye göre uyarlayabilirim.son bölümü hala yapamadım.yani üçüncü bir siviç bastıgında duracak 1sn bekleyecek ileri gidiyorsa geri gidecek,geri gidiyorsa ileri gidecek.

Kendi çiziminizi jpeg olarak paylaşabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri