plc ile mikro servo motor sürebilir miyim yardım

balparmak

Üye
arkadaşlar ben arduino kullanarak mikro servo motor sürülmesi ile ilgili bir proje yapıyordum hocam bana bunu plc ile yapmamı söyledi ama PLC bu mikro servo motoru sürer mi bilgisi olan lütfen söylesin araştırdığım kadarıyla plclerin sürdüğü servo motorlar hep sanayi tipi motorlar ama benim mikro servo kullanmam gerekiyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tabiki sürebilirsin. Mikro servolar sinyal genliği ve formu na göre döner . Yani sürücüsüne gönderdiğiniz sinyal devir sayısını ve yönünü belirler.
Gelelim PLC ile nasıl yapacaksınız ?
Kendi formunuzda PWM üretmeniz gerekecek. Genlik ayarlarını duty cycle yapmanız lazım ama PLC de duty cycle ne kadar hassas ayarlanır ? bu onuda bilgim yok.
Ne dedim bi şey mi dedim ?

cevabınız için cok tesekkür ederim çok hassas olması önemli değil sadece belli bir miktar açılıp tekrar hemen başladığı konuma geri dönmesini istiyorum benim öğrenmek istediğim mikro servoların plc ile sürülüp sürülemeyeceğiydi çünkü internette cok arastırdım ama kimse küçük servoları plc ile sürmemiş galiba hiç bir kaynak bulamadım.normalde arduino ile projeyi yaptım herseyini hazırladım ama malesef hoca plc ile yapmamı söyledi plc proğramlıya biliyorum ama daha önce servo motoru plc ile sürmedim artık onu araştırmaya başlayacağım yani hassas olması önemli değil simdilik

Linki inceler ve anlarsan PLC ile yapmak sana zor gelmeyecek çünkü PWM okadar karmaşık değil.
Yapacağına eminim ...

evet linki inceledim servo motorlar hakkında bilgim var daha önce kullandım ama PLC ile hiç denememiştim benim korkum mikro servoların plc ile sürülemeyeceğiydi çünkü internette daha cok fabrikalarda kullanılan ac ve dc servo motorların plc ile kullanımı hakkında dökümanlar var sayenizde aklımdaki soru işareti gitmiş oldu saolun

evet linki inceledim servo motorlar hakkında bilgim var daha önce kullandım ama PLC ile hiç denememiştim benim korkum mikro servoların plc ile sürülemeyeceğiydi çünkü internette daha cok fabrikalarda kullanılan ac ve dc servo motorların plc ile kullanımı hakkında dökümanlar var sayenizde aklımdaki soru işareti gitmiş oldu saolun
bu linki tekrar atarmısınız

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri