PLC ile invertör

kwister

Üye
Elimde nx7 plc, powerflex 4m inverter var.PLC ile motoru sağa ve sola döndürmek istiyorum.Fakat PLCnin çıkışları 0V yani npn , inverter'ün sağa ve sola döndürme girişleri +24V.Ben 0Volt ile nasıl 24voltu tetikleyip motoru sağa ve sola döndürürüm?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Phoenix contact yada weidmüller ray tipi optocoupler lar var. Onlarla invert edebilirsin.

Elimde nx7 plc, powerflex 4m inverter var.PLC ile motoru sağa ve sola döndürmek istiyorum.Fakat PLCnin çıkışları 0V yani npn , inverter'ün sağa ve sola döndürme girişleri +24V.Ben 0Volt ile nasıl 24voltu tetikleyip motoru sağa ve sola döndürürüm?

Sürücülerin hem NPN hem PNP transistöre göre bağlantı seçenekleri genelde var. Murphy' nin dediği gibi: "Bir şeyi çalıştıramıyorsanız, kullanma klavuzuna bakın."

İnvertor npn ile de tetiklenebiliyorsa ne ala,

Ancak tetiklenemiyorsa en ucuz cozum arada role kullanmandir.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çözümleriniz için çok teşekkür ederim. röle kullanmanın en iyi yol olduğunu düşündüğüm için araya röle ekleyerek işimi gördüm

nx7 tansistörlü modelleri - cıkış veriyor ters kutupta çalışmıyor .en basit yöntemi de röleyle çözmekti zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri