Plc ile iletkenlik katsayı hesabı

arkadaşlar herkese hayırlı işler ; plc ile bakırın saflığını iletkenlik durumunu üzerinden akım akıtarak matematik hesabı yaparak bulmak istiyorum .formul olarak nasıl bir formul kullanmalıyım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
V=I.R

V/I=R olur, R direnç ise 1/R iletkenliktir. Bu durumda iletkenlik I/V olur.

Ya da zaten elinde bakırın direnci vardır, 1/R'den hesaplayabilirsiniz hocam.İletkenlik akıma göre değişmez.

hayır elimde bakırın direnci yok onuda geçen akım hesabına göre bulacağım buradaki amacım elektrolitik bakır diye aldığım bakırın iletkenliğini teyit etmek 10bin dolarlık bir cihaz vardı fakat bozuldu bende bir yöntem geliştirebilirmiyim acaba diye düşündüm

Son düzenleme:
O cihaz 10 santim telden bulurken sen 10 metre telden benzer bir hassasiyeti yakalarsin gibime geliyor

hayır elimde bakırın direnci yok onuda geçen akım hesabına göre bulacağım buradaki amacım elektrolitik bakır diye aldığım bakırın iletkenliğini teyit etmek 10bin dolarlık bir cihaz vardı fakat bozuldu bende bir yöntem geliştirebilirmiyim acaba diye düşündüm

geçen akım miktarı ne kadar bilmiyorum ama o zaman bi pens ampermetre alın.gerilimi verin akım geçsin.pens ampermetre ile akımı ölçün, I/V size iletkenliği verir

PLC analog girşlerinde tekrarlanabilirilk hassasiyeti denen bir durum var ki;
Bu işi yapabileceklerini zannetmiyorum.
Bir zamanlar S7-200 'ün kendi üzerinde bulunan analog potansiyometreleri her çevrimde farklı okuduğuna şahit olmuştum.

Son düzenleme:
klemsan akım ve gerilim transduserini bir çok projemde kullandım oldukça hassas şekilde akım ve gerilim ölçümü yaptım. değerli katkılarınız için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri