PLC ile DC motor hız kontrolü

teşekkürler.....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadasım s7 200 n pwm sınyallerını ureten program parcasını ıncelemen gerekmektedir.bu sınyallerı uretmeyı basardıktan sonra bunu uygun devre yardımıyla hız kontrol elemanı olarak kullanmayı dusundugun elemanı surmek ıcın (mesela tristor) gereklı sınyal halıne donusturmen gerekmektedır.Bu konuda once motor hız kontrolde kullanılacak elemanı vede tasarımını sen yapacaksan ona gore tasarlaman gerekır.Piclerin urettigi sinyallerin yerine s7-200 urettigi sinyalleri kullanmak gerekecektir.Dikkatli bir inceleme ile sen bunu cozersın
İYİ BAYRAMLAR VE NICE MUTLU SENELERE

projen denemeye değer

arkadaşlar kolay gelsin ben daha yeniyim plc öğrenmek istriyorum bunun için ne yapmam gerekiyor nerden başlamalıyım, banada yardımcı olursanız çok sevinirim.kaanzaza sizinde yardımlarınızı bekliyorum

Bence bu işe yeni başlayacaksan ilk önce recep çetin'in s7 200 plc'lerle otomasyon kitabını almalısın.Yeni başlayanlar için çok güzel bir kaynak.

Arkadaşlar merhaba.
www.burossa.com veya htp://ergin.com.tr adreslerinde s7 200 türkçe kullanım kılavuzunu indirebilirseniz,hemen hemen her konuda çok faydalı olacaktır.Bahsettigiz konu kitabın 125 sayfasında darbe çıkış komutu başlığının altında oldukça detaylı anlatılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri