Plc iş imkanları nelerdir ?

Oguzizgi

Üye
Merhabalar ben plc üzerinde uzmanlaşmak istiyorum bir adet Siemens plc sipariş ettim plc de iş imkanı nasıldır hangi sektöre yönelik çözümler daha fazla oluyor ne kadar para kazanabilirim bu sektörden bu soruları soruyorum çünkü belki 1 2 senemi eğitim için harcayacağım buna değer mi ? Özellikle aylık ne kadar kazanabilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
aylık ne kadar kazanırımdan çok 10 yıl sonra 20 yıl sonra nerede olurumu hayal et. çünkü bu elektroniğin sonu yok. 40 yıl önce bodrumda tersanede çalışırken hep yığma ahşap tekne (yat) yapardık laminasyonu bodruma ben getirdim, ve kullanılan epoxi yüzünden kardeşimi akciğer kanserinden kaybettim. şimdi ben tersanede değilim, önce emekli oldum, sonra elektonik kart tamircisi olarak bir daha emekli oldum.

Plc işinde çokbüyük paralar kazanacagını düşünmüyorum,çünki plc üretici firmaları plc yi alan müşteriye nerdeyse bedava program veriyorlar.Bence kendini daha sipasial konularda uzmanlaştırmaya çalış.
Birde unutmaki para amaç degil araçtır.Severek yapacagın her iş başarılı olacagın iş demektir.

Merhabalar ben plc üzerinde uzmanlaşmak istiyorum bir adet Siemens plc sipariş ettim plc de iş imkanı nasıldır hangi sektöre yönelik çözümler daha fazla oluyor ne kadar para kazanabilirim bu sektörden bu soruları soruyorum çünkü belki 1 2 senemi eğitim için harcayacağım buna değer mi ? Özellikle aylık ne kadar kazanabilirim
Şimdi her laptopu kapan otomasyoncuyum, yazılım yapıyorum diyor 20 sene önce 10 parmağın yarısydı şimdi pazar büyüdü, makinalar çoğaldı en basit makinada bile akıllı röle görüyorum.
Bu iş çok para kazanmaktan maksat, sevgiyle aşkla başlar, işinde uzman olursan para seni bulur kafanı yorma
Otpmatik kumanda bilgin iyi derecedeyse plc de zorlanmazsın.
Zorlanacığın konular
bit, bayt, word(decimal, heksedesimal) sayı sistemleri ve dönüşümleri olur.

Yenilenebilir enerji ve enerji kalitesi konularına yönelmende fayda var.

Umarim Sadece para kazanmak icin plc ogrenmeyi dusunmuyorsunuzdur.Paradan once kendinize sormaniz gereken ben bu isi gercekten seviyormuyum ve istiyormuyum olmalidir. Siz ben sadece 1 2 yilimi ayirip plc de uzmanlasip sonra gelsin paralar dusuncesindeyseniz bu yanlis bir dusuncedir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri