PLC Hakkında Yardım Lütfen

Cons

Üye
Merhaba.Forumu uzun zamandır takip ediyorum mesaj atmak bugüne kısmetmiş.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim.PLC öğrenmek istiyorum ama nerdeyse 1 haftadır araştırıyorum nereden başlayacağımı bulamadım.Açıkcası çok fazla program var çok fazla anlatım var ve hangisi dogru hangisi benim ihtiyaçlarımı karşılar bilemedim.

Armut piş ağzıma düş mantığını sevmem ,araştırarak bulmak isterim ama bu konuda gerçekten doğru düzgün bir sonuca ulaşamadığım için sizlerden yardım istiyorum.Nereden ve nasıl başlamamı tavsiye edersiniz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Her programın kendine göre yazılımı var ama taban ve mantık aynıdır. Yazım çeşitlerini öğrenmeden başlıyabilirsin Ladder diagram, Structured Text, Instruction List ve Function blogları mantık öğrendikten sonra hangi plc ile başlıyacağına karar ver demo sürümü ile başla kendi düşüncem. Her meslektaşım farklı bilgi verebilir tabi.

Her programın kendine göre yazılımı var ama taban ve mantık aynıdır. Yazım çeşitlerini öğrenmeden başlıyabilirsin Ladder diagram, Structured Text, Instruction List ve Function blogları mantık öğrendikten sonra hangi plc ile başlıyacağına karar ver demo sürümü ile başla kendi düşüncem. Her meslektaşım farklı bilgi verebilir tabi.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam.Ladder diyagramı ile işe başlamayı düşünüyorum

ladder ile takip kolay nerede hata yaptığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz,hangi markadan başlıyacağınıza karar verdinizmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri