PLC den 0-10V analog cıkış alma yardıım!

ferrell

Üye
Arkadaşlar Amacım plc den 0-10V cıkıs alıp invertor vasıtasıyla motorun devirini ayarlamak. Bununla ılgılı herhangı bır komut veya yol varmı ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

PLC 'ye analog çıkış takarak bunu yapabilirsin. Analog değeri 10v için 32764 olması lazım. Yani 10V çıkış vermek için analog çıkışa 32764 yazman, 5v vermek içinse 16382 yazman gerekli.

iyi çalışmalar

Hangi PLC markası kullandığını yazarsan daha ayrıntılı olrak açıklayabiliriz...İyi çalışmalar...

siemens s7-200 ile analog mödülünden 1 adet micromaster ın hız kontrolü için örnek bir program paylaşabilirmisiniz?

Bu program analog inputa gelen değeri analog outputa taşıyor. Yani analog bir ölçümü analog çıkışa taşır. Siemens M.Master hiç kullanmadım ama mantık olarak böyle olması gerekir programın. I0.2 kontağını öylesine koydum.

Merhabalar

PLC 'ye analog çıkış takarak bunu yapabilirsin. Analog değeri 10v için 32764 olması lazım. Yani 10V çıkış vermek için analog çıkışa 32764 yazman, 5v vermek içinse 16382 yazman gerekli.

iyi çalışmalar

Yazdığın bilgi için teşekkür ederim. Yanlız benim anlamadığım bunu nereye yazıcam ? Kendimmi bir Register belirliyip bunu içine atıcam yoksa Analog modülün belirli bir registera varmı ?

Merhabalar

Takacağın analog modül sana word cinsinden bir adres verecektir. Bu benim kullandığım plc modeli için %QW10 diyelim. Bu adrese direk bu sayıları yazman gerekli. Bunu da move komutu kullanarak yapabilirsin. 16382 move %QW10 gibi.
Umarım anlatabildim

iyi çalışmalar

Merhabalar

Takacağın analog modül sana word cinsinden bir adres verecektir. Bu benim kullandığım plc modeli için %QW10 diyelim. Bu adrese direk bu sayıları yazman gerekli. Bunu da move komutu kullanarak yapabilirsin. 16382 move %QW10 gibi.
Umarım anlatabildim

iyi çalışmalar

Cok teşekkürler. Tam öğrenmek istediğim gibi anlatmışsın. Olayın mantığını şimdi oturttum. Artık iş pratiğe ve unitronics i çözmeye kaldı :)

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,893
Son üye
bozwolf

Yeni konular

Geri