Plc de - voltaj mı döner +voltaj mı döner

Arkadaşlar çalıştığım yer plc sistemleri mevcut, Plc nin mantığını az çok biliyorum, bizim kullandığımız 24v, bildiğiniz gibi switch anahtar bastı input bilgisi geldi ve output çıkış verdı ancak +24 mü - 24 mü. Yani sitemde - yi mi dönderiyor +yı mı dönderiyor.
Ölçtüğümde - 24 görüyorum o zaman - yi mi dönderiyor. Bi örnek daha verirsem röleyi +24 verdiğimde çektiremiyorum ancak - verdiğimde çektirebiliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Endüstriyel Plc perde input ve output modüllerindeki Com terminali polariteyi belirler.Buraya -24 baglarsaniz input sinyaliniz +24 olarak gelmelidir.Output modülünde de aynı durum söz konusu.Plc dokümanlarında bu bağlantılar açıklanmıştır.

NPN çıkış ve PNP çıkış olarak araştırın. Sizin sisteminiz bunlardan hangisi ise şemadan takip ederek bulun.

VALLA ABİCİM 2 SİDE DÖNER ÖNEMLİ OLAN SENİN HANGİSİNİ DÖNDÜRMEK İSTEDİGİN npn ise - pnp ise artı döner.

ayrıca cinslik degilmi adamlar birde ac girişli olanını yapmışlar ki sorma gitsin bazen ac 24 dönüyor bazen ac 110 bazende 220v bile var

anladıgım kadarıyla SİZ ZATEN PLC GİRİŞ VE ÇIKIŞ mantıgını cözmüşsünüz

o yuzden önce projeye bakmanı tavsiye ederim, orda neyin döndüğü projede yazar,

saygılarımla , kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular