PLC de Alarmlar

vedat5452

Üye
mehabe arkadaşlar benim bir sorum olacak.PlC de bir program yazdım.Bu programda 6 adet motor çalışıyor.bu motorlar termik attığı zaman korna çalıyor kornaya bir buton vasıtasıyla susturuyorum.ama bu motorun termiği atık olduğu zaman başka bir motorun termiği attığı zaman çalaçak bir program arıyorum.Veya bu sorunu wcc flexible de çözebilirmiyız.Alarm menüsünde gelen alarmı kabul ettiğimizde kornaya susturaçak bir program yada sistem varmı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
mehabe arkadaşlar benim bir sorum olacak.PlC de bir program yazdım.Bu programda 6 adet motor çalışıyor.bu motorlar termik attığı zaman korna çalıyor kornaya bir buton vasıtasıyla susturuyorum.ama bu motorun termiği atık olduğu zaman başka bir motorun termiği attığı zaman çalaçak bir program arıyorum.Veya bu sorunu wcc flexible de çözebilirmiyız.Alarm menüsünde gelen alarmı kabul ettiğimizde kornaya susturaçak bir program yada sistem varmı

ister yazılımdan yaparsın istersen de wincc'den

PLC'den yapacaksan eger yazdıgın yazılımdaki kornayı setle ,reset kısmına da bir buton koy.Bu butonu Scada ekranına taşı.Ama bu butonu muhurlemesiz çalıştır.(ver çek)

Eğer wincc'den yapacaksan bunlara ugraşmaya gerek kalmadan da yapabilrsin.Eger horn kısmını eklediysen sana bir tane "reset" tagını kendi verecektir.Bir buton koy.O butona "reset"i ata...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri