PLC DE İLK ADIM

Merhaba arkadaşlar
Ben plc yi öğrenmek istiyorum.Daha önce bu alanla ilgili hiç bir çalışmam olmadı.Başlangıç için döküman program ve tavsiyelerinize ihtiyacım var bilgili arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursa sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Siemens logo akıllı röle ile başlamanı öneririm daha sonra plc çok rahat olacaktır.

İb rahim coşkun program için teşekkürler ancak programı çalıştırdığımda benden şifre istiyor programın şifresi nedir acaba yardımcı olurmusun

Arkadaşlar GemoLadder editör v1.1 diye bir program buldum.Programı inceledim ve beğendim plc için güzel bir başlangıç oldu benim için ladder mantığını az çok kavradım.programda bazı devreler oluşturdum ve simülasyonu sorunsuz çalıştı.Ancak uygulamada nasıl bir sonuç çıkacağını bilmiyorum.Bu programı kullanabilen ve elinde gemo marka akıllı röle bulunan arkadaşların uygulamış oldukları projeler ve devreler varsa burada paylaşırsa memnun olurum

Direkt Schneider'ın Unity Pro programını da öğremeye çalışabilirsiniz. Hem ladder diagram hem de diğer programlama yöntemlerini içeriyor . Ayrıca gerçek zamanlı simulasyonu içinde barındırması da cabası. Biraz vakit alacaktır ama değecektir tahminimce :)

slm arkadaşım kumanda bilgin varsa ilk önce kurs alman gerekir bunu milli eğitimden veya özel kişilerden daha uygun fiyata alabilirsin plc kursu veren firmalar çok pahalıya veriyorlar 2500 5000 tl kadar ama meslekle uğraşan öğretmenlerden veya kişilerden daha ucuza alabilirsin sadece kurs almak yetmiyor kendi kendini geliştirmen lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri