plc analog işlemler

can2121

Üye
merhaba arkadaşlar,

öğrenmek istediğim plc sim ile analog işlemleri simülasyonla yapabiliyormuyuz,dijital giriş-çıkış örnekleri çok
var ama hiç analog örnek görmedim acaba yapılmıyor mu?
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
şekilde s7 200 ile verilen devreyi file---export seceneği ile awl dosyası haline getirin. s7 200 similasyon programını açın kaydetttiğiniz awl dosyası haline gelmiş projeyi açın.

Ekli dosyalar

• ANALOG SİMİLASYON.JPG
    ANALOG SİMİLASYON.JPG
    75.2 KB · Görüntüleme: 322
  • ANALOG SİMİLASYON1.JPG
    ANALOG SİMİLASYON1.JPG
    80.1 KB · Görüntüleme: 286
hocam s7-300 de plc sim simülatör programıyla
analog işlemleri simülatörde yapabilirmiyiz

Sanırım bende hocanın dediklerine katılıyorum.Ama analog similatör yapılabilir mi o tartışılır bence

analog degerler icin mw atayarak simlasyon yapabilirsin sadece 10v yerıne 27648 degeri yazman gerekir veya çıkış ise okdugun degerin 27648 ise 10 tur

arkadaşlar analog bir değeri TD200 de sıcaklık olarak göstermek istiyorum. örneğin 27000 değerini sıcaklık olarak göstermek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor sıcaklık için br formül falan varmı 27000 değerini TD200 gösteriyorum ama sıcalık olarak nasıl gösteririm yardımcı olurmusunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri