plc 28sv,dop 03s,asda b2 ,dtc 100haberleşme

telsiz

Üye
Merhaba arkadaşlar delta uygulamasında yeniyim

sistemimizde:delta
28sv plc
dop 03s hmi
asdab2 servo 2 adet
dtc 1000 ısı kontrol

cihazları mevcut,sorum şu bu cihazları nasıl bir haberleşme sistemi ile birbirine bağlarım?
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;
1-)delta hmı'nın rs-485 ıle plc,dtcyi ve servoyu haberlestır.gerek gorursen eger ıstedıgın dtc ve servo adreslerınıde hmı makrolarıyla plc nın ıcıne gonderırsın.delta hmıde kontrol cıhazını delta controller ascıı yada rtu secersın
2-)delta hmı ıle plc arasını rs-232 olarak bagla,plcnın rs-485 kullanarak lınk haberlesme yapabılırsın.dtc ve servo ıle

merhaba;
1-)delta hmı'nın rs-485 ıle plc,dtcyi ve servoyu haberlestır.gerek gorursen eger ıstedıgın dtc ve servo adreslerınıde hmı makrolarıyla plc nın ıcıne gonderırsın.delta hmıde kontrol cıhazını delta controller ascıı yada rtu secersın
2-)delta hmı ıle plc arasını rs-232 olarak bagla,plcnın rs-485 kullanarak lınk haberlesme yapabılırsın.dtc ve servo ıle

merhaba;

bağlantım şu şekilde
hmı,plc ve dtc 485 ile (+) (-) şekilde paralel bağlı.
asdab2 yi pals ile sürdüm haberleşme kullanmadım.in,out sinyal habrlş yaptım.
hmı ile plc haberleştirdim,servoyu çalıştırabiliyorum.data gönderip alabiliryorum.

En son sıkıntım, dtc ile hmı ve plc ye nasıl bir komut yada hmı makro yapmalıyım hiç bir bilgim yok.yardımcı olurmusun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri