plc ıle haberlesmemı

tayfunsun

Üye
arkasalar slm 2 tane resım atıcam klmenslerı bırı bana detaylı acıklayabırmı acaba ,suruculerın oldugu panoda plc de var.... plc zayıfım yarın bı gun bıse oldunda bıseyler bılım ,rs 485 ler nereye gıdıyor surucuden cıkıp 10 dan fazla surucu var surucuden jak seklınde cıkıyor ama ben baska yerde jak goremıyorum mesala

Ekli dosyalar

• 20180511_123634.jpg
    20180511_123634.jpg
    242.8 KB · Görüntüleme: 36
  • 20181026_081635.jpg
    20181026_081635.jpg
    121.8 KB · Görüntüleme: 29
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sürücüde modbus haberleşme var. Sürücünün program yedeğini al bilgisayara yada ekranını kopya, daha sonra sürücü arızalanırsa direk programı yüklersin.

o jaklı kablolar surucuden cıkıp nereye gıdıyor ustam , bır poanoda 12 tane surucu var hepsınde jak gırısı var suruculerın ,dıger ucları nereye gıdıyor hepsımı plc ,ye gıdıyor gıdıyorsa plc de jaklı giris yok bıryerde toplanıp tekmı gırıyor.bılgı rıca etsem

Sisteminizi görmeden net söylem hatalı olur. Ancak varsayım uretirsek; hepsi tek cihaz tarafından kontrol ediliyorsa jaklar paralel bağlı gibidir. Bir yerde kablo kontrol eden cihaza girer. Her sürücü adresi farklı olduğundan aynı hatta paralel bağlı olsalar da komut sadece ait olduğu adrese gider.

Ancak resimden görünene göre jaklarda paralel bağlantıya işaret edecek ikili bir yapı yok.
Bu durumda her cihaz farklı bir kontrolcüsü ile sürülüyorda olabilir.

RS485 olması illa modbus olmasını gerektirmez. Genellikle modbus olsa da farklı bir haberleşmede olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri