PLC-İnternet Bağlantısı

Tosik28 Merhabalar;
Panoun içine ufak 4 portlu bir eternet swich yerleştir plc ,ekran ve dışarı çıkacağın hat bu switche gir bir port ta yedek kalır ,bu daha ucuz ve kolay olur öbür türlü plc üzerinden seri modbus rtu ile bilgileri alıp onu tekrar tcp ye çevirip internete çıkmanız gerekir daha maliyetli olur gibi geliyor,ayrıca seri çıkış üzerinden ekran yazılımına bağlanamassınız.

Kolay Gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tosik28 Merhabalar;
Panoun içine ufak 4 portlu bir eternet swich yerleştir plc ,ekran ve dışarı çıkacağın hat bu switche gir bir port ta yedek kalır ,bu daha ucuz ve kolay olur

Kolay Gelsin

Takıldığım bir nokta var. Benim PLC ve ekran arasındaki iletişimi kesmemem gerekiyor. Ekran üzerindeki ethernet portundan çıkıp swich e girdiğimde ekran üzerinde başka haberleşme portum kalmıyor. O yuzden PLC yi de swich e bağladığım zaman ekran ile haberleşmeyi aynı anda yapabilir mi?

Takıldığım bir nokta var. Benim PLC ve ekran arasındaki iletişimi kesmemem gerekiyor. Ekran üzerindeki ethernet portundan çıkıp swich e girdiğimde ekran üzerinde başka haberleşme portum kalmıyor. O yuzden PLC yi de swich e bağladığım zaman ekran ile haberleşmeyi aynı anda yapabilir mi?

Evet hepsi aynı switche girdiği müddetçe haberleşirsiniz,sıkıntı olmaz.

Kolay Gelsin

EWON kullan Netbitter ürünü incele pano içi internet bağlantılı olanları da var.Çok sıkıntı çekersen android destekli cihaz al Turkcell’e anlaş sim kart tak daima kalsın

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri