plc üzerine çalışanlar lütfen bilgi verin.

tahir18

Üye
herkese selamlar..orta ölçekli bi fabrikada kullanılan otomasyon sistemleri ağırlıklı olarak hangi plc lerle programlanıyor ayrıca en çok kullanılan ve en rahat öğrenilebilecek Scada programları hangileri.saygılar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam bizim fabrikada her türlü plc var . Encok kullanılanlar Mitsubishi ve Simens daha başka markalarda var tabiki LG-Fanuc- Delta

En kullanışlı ve kolay olanı Mitsubishi dir. ve Delta Plc de aynı şekilde programlanır.. Tabiki bana göre . fikirler farklı olabilir alışkanlıklara göre ben hepsinide kullandım sadece tavsiye ediyorum

arkadasim simdi plc secilirken dikkat edilecek en onemli husus ileride olabilecek gelistirmelere acik olan bir sistem olmali vede bu durumda az bir maliyetle yukseltilebilmeli vede ilk kurulum maliyeti dusuk olmalidir.bu yuzden su anda benim icin en uygun plc delta gorunmektedir.scada icin ise cesitli scada programlari mevcuttur vede ben omron vede siemensin wincc scada programlarini oneririm size

Bencede kullanım olarak Delta daha kolay ogrenılmesı acısından.Sunu da unutmamak gerekır kı degısık yazım dıllerı vardır hangısını kullanmayı dusunuyorsun.Bu arada Deltanın Turkce panellerı oldukca kullanıslı ve basit.

ilginize teşekkür ederim delta plc demişsiniz bunun için hangi yazılımlar var hangisini önerirsiniz.saygılar.

Merhaba,

Elektrosan Elektronik ElektroLOG markasıyla PLC çıkarmış. Bence Öğrenmende fayda. Firma hertürlü desteğide veriyor. Ben Mini Plc olan ürünlerini kullandım çok rahat... Tavsiye ederim...

Saygılar

piyasada en çok kullanılan siemenstir.hangi fabrikaya gitseniz karşınıza çıkar

piyasada en çok kullanılan siemenstir.

benim çalıştığım firmada 51 adet plc var ve hepsi de siemens. bence kullanımı da gayet basit. tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri