Plc ödevimde bir konuda danışma yardımcı olur musunuz

Panosonic plcde konveyör uygulaması yapmaya çalışıyorum.Son kısımda bir yerde takıldım.Resim olarak göndersem bi bakabilir misiniz ödevim için çok önemli.Link burda paylaşıyorum.
https://www.dosyaupload.com/gx4t
Sistem şu şekilde çalışıyor iki tane konveyör hattı biri üstte diğeri altta olacak şekilde.Üstteki konveyörden 5 tane ürün sayıldıktan sonra alttaki konveyördeki kutuya boşaltılıyor.Bu şekilde sürekli olarak devam etmesi gerekiyor.Son kısmında döngü oluşturmayı yapamadım .Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• plc.JPG
    plc.JPG
    93.1 KB · Görüntüleme: 18
  • photosensor.jpg
    photosensor.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 15
Photo sensor1 ve 2 nin konumlarını çizim üzerinde gösterir misin?

Bu şekilde yapabilirsin. Ben Siemens Simatic'de hazırladım. Ama mantık aynı. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Sin título.png
    Sin título.png
    84.2 KB · Görüntüleme: 19
@nusyil hocam sayenizde halloldu çok teşekkür ederim.Size bir şey daha sormak istiyorum.Siemens Nx de konveyör ve sensörlerin çizimini yaptık bunları herhangi bir simülasyon programına entegre edip hattın simülasyonunu gerçekleştirebilir miyiz?Entegre edemezsek hazır parçalar kullanarak gerçekleştirebilidiğimiz simülasyon programı var mıdır bildiğiniz şu programdan yapabilirsiniz diyebileceğiniz?

@nusyil hocam sayenizde halloldu çok teşekkür ederim.Size bir şey daha sormak istiyorum.Siemens Nx de konveyör ve sensörlerin çizimini yaptık bunları herhangi bir simülasyon programına entegre edip hattın simülasyonunu gerçekleştirebilir miyiz?Entegre edemezsek hazır parçalar kullanarak gerçekleştirebilidiğimiz simülasyon programı var mıdır bildiğiniz şu programdan yapabilirsiniz diyebileceğiniz?
Rica ederim, sorun çözüldüyse ne güzel. Siemens Nx hakkında bilgim yok. Zaten Simatic ile de uzun zamandır ilgilenmiyordum. Sizin sorunuz vasıtasıyla biraz bilgilerimin üzerindeki tozları atmış oldum :) Sorduğunuz konuya özel başlık açıp diğer arkadaşlardan yardım isteyebilirisniz. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri