PLC öğrenmek

istersen s7-200 ün sana programlama manuelini gonderebilirim ( emailini bana özelden gönder )
ikinci el plc alıp satıyorum
elimde siemens s7-200 ikinci el yada mitsubishi plc var
twitter [MENTION=6552]PLC[/MENTION]_automation

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu ilan bana ait :), bu logo yani plc'nin küçük kardeşi sayılır. Bununla da öğrenebilirsiniz. ilan numarası 165684884, 166186671 bunlar plc

Teşekkür ederim fakat s7-200 şimdilik bütçemi aşar peki logo nedir logo öğrenince aynı zamanda plc de öğrenmişmi oluyorum ?

Teşekkür ederim fakat s7-200 şimdilik bütçemi aşar peki logo nedir logo öğrenince aynı zamanda plc de öğrenmişmi oluyorum ?
İkisinin de programlama mantığı aynıdır. Ama her ikisi de farklı program kullanır. Ama başlangıç açısından kesinlikle hiçbirşey kaybetmezsiniz. Tecrübe ve bilgi sahibi olur PLC'yi daha rahat programlayabilirsiniz.

Mustafa hocam Logo 230 rc nin türkçe kullanım klavızını nereden bulabilirim ? Ayrıca B1 - Q1 - Co - GF - SF - BN gibi ibarelerin anlamı nedir bunları nasıl öğrenebilirim ne diye araştırma yapmalıyım ?

Siemens Logo aldım başlangıç olarak logo yu öğrenmeye çalışıyorum logoda kendimi geliştirince plc ye geçiş yapacağım.

B1 - Q1 - Co - GF - SF - BN gibi ibarelerin anlamı nedir bunları nasıl öğrenebilirim ne diye araştırma yapmalıyım ?

Teşekkür ederim hocam fakat o linkteki rapid linki çökmüş error diyor indiremiyorum

Kullanım klavuzu ektedir.

Ekli dosyalar

• logo_system_manual_tr-TR_tr-TR.rar
    4 MB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular