kacmazzz

Üye
Uzman arkadaşlar yada yardımı dokunacak kım varsa size sesleniyorum çok heves ettim eve bir tane s7 1200 plc aldım set kurdum ogrenmeyı cok ıstıyorum her gun çalısıyorum çabalıorum ama hevesim kacıyor cok mesafe kat edemedim plc de bılmedım bır cok komut var bunları ogrenmek ıstıyorum lütfen bırı yardımcı olursa allah razı olsun ondan :(

Uzman arkadaşlar yada yardımı dokunacak kım varsa size sesleniyorum çok heves ettim eve bir tane s7 1200 plc aldım set kurdum ogrenmeyı cok ıstıyorum her gun çalısıyorum çabalıorum ama hevesim kacıyor cok mesafe kat edemedim plc de bılmedım bır cok komut var bunları ogrenmek ıstıyorum lütfen bırı yardımcı olursa allah razı olsun ondan :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bol uygulama yap ve programcılardan yardım al kolay gelsin

yazdıgımı anlamamıssınız galıba bılmedıgım bır cok komut var once bunları ogrenmem gerek sanırım bol bol uygulama yapa bılmem ıcın benım ıs tedıgım bu komutların kullanımları hakkında bılgı yada dokuman verecek bırı

hocam eğer otomatık kumanda bılgın ıyıyse kumanda sorularını plcde yaparak baslayablırsın.s7-1200 plc nın dokumanlarına ornek uygulamalarına bak eger bulamazsan s7-200 plc nın dokumanlarını ıncele mantık zaten butun plc lerde aynı ısler

Adım adım git. Bütün komutları kafa almaz. Uygulama yaptıkça ihtiyaç duyacağın komutları sen zaten sırasıyla öğreneceksin zaten.

PLC programlamayı öğrenmek için neden PLC ye ihtiyaç duyulmuş onu anlamak lazım, yani otomatik kumanda sistemleriyle devre tasarlamayı bilmeniz gerekir, bunu zaten biliyorsanız, temel seviye dijital elektronik konularına hakim olmak gerekir, sayı sistemleri, taban aritmetiği, bit, byte, word,real, dword, adres-data kavramları tam olarak oturmuş olmalı bunlarda tamamsa PLC ye giriş yapmak daha kolay ilerlemenizi sağlar.

Son düzenleme:
Recep çetinin plc ile otomasyon kitabı

öncelikle sıklıman çok normal,cünkü bir hedef yok.neyi programlıcağına karar vermen lazım,örnek veriyorum yıldız-üçgen devresi gibi..

Merhabalar,

Benim de farklı bir bakış açım olacak. Elbette kumanda devresi kurmayı ilk olarak öğrenmelisin. Ardından da PLC ile uygulamalar yapmak yerine PLC programlarken kullandığın editörü çok iyi öğrenmelisin. Sizin durumunuzda olsaydım Step7'yi çok iyi öğrenmek için bir kitap, manual vb. birşeyler edinir, sürekli onları okurdum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri