PLC Ödev Sorusu

farkole

Üye
Bir ayran dolum tesisinde 4lu gruplar halinde dolum yapilmaktadir. Yuruyen bant 4 adet ayran kabini dolum valflerinin altina tasigidinda duracak. Ve 5 saniye sonra doldurma valfleri acilarak kaplari dolduracaktir. Seviye sensoru kaplarin dolulugunu algiladiginda vanalar kapanacak ve bant tekrar harekete gececektir. Calisma sekli stop butonuna basincaya kadar devam edecektir..
Su ana kadar isledigimiz konular; Set ve Reset roleleri , Zaman Roleleri , Sayicilar.. Bunlar kullanilarak hangisi lazimsa bana bu plc semasinin resmini atacak birisi varmi acaba? Iyi Gunler dilerim. yardimlariniz icin sagolun..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hangi bölümde okuyoruz acaba birde hangi marka plc kullanıyoruz bi yaz bakalım

Merhabalar :) Pano Montaj bolumunde okuyorum. yaklasik 1 aydir goruyoruz PLC yi... Siemens 222 CPU modeli ile is yapiyoruz. Bide pano taktigi degilde , PLC taktigi istiyor abicim :) yani set reset felan kullan diyor.. iyi gunler

hicmi yardim edecek kimse yok?

önce sen kullandığın plc yi tam ismi ile bir yaz da ona göre çözüm bulalım basit birşey çünkü

merhaba furkanka41,
soruyu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilir misiniz? ilgilenenler için faydalı olacaktır....

Soruyu kendi tasarımımla çözdüm
Sistemde olan şeyler ;
4 ADET DOLUM VALFİ
4 ADET SEVİYE SENSÖRÜ
1 ADET NORMAL CİSİM SENSÖRÜ
2 ADET BUTON START VE STOP BUTONU
1 ADET KONVEYÖR MOTORU
SORUYU BU ŞEKİLDE ÇÖZDÜM
çözümü isteyen kişi bana ulaşırsa çözümü veririm.

B
Soruyu kendi tasarımımla çözdüm
Sistemde olan şeyler ;
4 ADET DOLUM VALFİ
4 ADET SEVİYE SENSÖRÜ
1 ADET NORMAL CİSİM SENSÖRÜ
2 ADET BUTON START VE STOP BUTONU
1 ADET KONVEYÖR MOTORU
SORUYU BU ŞEKİLDE ÇÖZDÜM
çözümü isteyen kişi bana ulaşırsa çözümü veririm.
ama atabilirmisin
Bana atabilirnisin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri