PLC Çıkışı için Kontaktör Seçimi

bayelektro

Üye
plc dijital çıkışlarda ac kontaktör mü yoksa dc mi daha verimli olur yorumlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
terçih tamamen kumanda sistemine baglı olsun kumanda ac ise ac kullan dc ise dc
her iki tercihte bir fayda veya zarar vermez

parazit daha çok güç devresinden olurşur diye bilyorum kumanda da fazla etkisis olmaz
senin güç devresi kablolaman kumandadan ne kadar uzak olusa parazitlen me o kadar azalır
ama tedbir için c kulan o zaman kumanda elemanları

ilhano1978 arkadaşa katılıyorum plc ister röle cıkışlı olsun ister transistör cıkışlı olsun plc ile kontaktör arasına devamlı 1 adet röle kullanmak faydalı olur.

1 sene önceki konuya anlamadan cevap verilmiş. (plc dijital çıkışlarda ac kontaktör mü yoksa dc mi daha verimli olur yorumlarınızı bekliyorum )
PLC çıkışın ne ise 24vDC- 220vAC yada başka bir voltajda olabilir bu gerilim çıkışına uygun röle,kontaktör seçilir

kontaktörden önce röle kullanmak her zaman dah iyi oluyor.

Selam,

Arada röle kullanmak duruma göre değişir. İyi olur kötü olurdan ziyade, açarız kataloğunu bakarız "signalling current" değerine. 24V da 5 mA olan bir çok kontaktör var. Röle içerisinde de bobin var, kontaktörde de. O halde neden bir malzemeyi fazladan kullanalım?

Analyzer

Selam,

Arada röle kullanmak duruma göre değişir. İyi olur kötü olurdan ziyade, açarız kataloğunu bakarız "signalling current" değerine. 24V da 5 mA olan bir çok kontaktör var. Röle içerisinde de bobin var, kontaktörde de. O halde neden bir malzemeyi fazladan kullanalım?

Analyzer

söylediğiniz çok doğru aslında ama, plc ye bir yalıtım daha yapmış olmaz mıyız röle konulduğunda?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri