Plastik Enjeksiyon makinesi yardım

sıkışan kasayı kalıptan çıkardığında sıkışan bacakta yaralanma var mı ? Derin çizikler ağır yaralanmalar var mı?
Yok abi sağlam ben kesip rahatlatıp çıkartıyorum kalıptan ısı yı yükselttim ayarlardan maça para ler çıkış POz. 110 mm yaptım düzeldi ama bu sefer çıkan kasaların bacaklarında yaralanma çizik ler oluşuyor bunu çözemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kalıpta tasarım hatası olmasın yada işleme?

Zira yazdıklarınıza bakınca kalıp bir yere kadar ısınıncaya kadar (genleşme) rahat çalışıyor sonra sıkmaya başlıyor.Siz sıkışan parçayı çıkarıncaya kadar tekrar ısısı düşüp döngüye giriyor gibi.

Ayrıca itici var mı problem mi kısımda?

Kalıp soğutma yetersiz
Veya ayak soğutma kanalı kirecten tıkanmış olabilir

Oransal valf arızasına gelince
Grubu geri çek sensör ve ya cetvelde sıfırlamsın grup basıncını 50 yap geri butonuna bas manometrede yazdığın değeri görebiliyormusun
Şayet görüyorsan kademe kademe basıncı ekrandan arttır böylelikle basıncı test etmis olursun.
Sistemde oransal valf kaçtane var

Yok abi sağlam ben kesip rahatlatıp çıkartıyorum kalıptan ısı yı yükselttim ayarlardan maça para ler çıkış POz. 110 mm yaptım düzeldi ama bu sefer çıkan kasaların bacaklarında yaralanma çizik ler oluşuyor bunu çözemedim

kahraman77 nin dediği gibi o bacakta soğuma sıkıntısı olabilir. soğuma süresini artırıp dene kasanın çıkması kolaylaşacak mı

Aynen abi çözdüm Teşekkür ederim şuanda makina kalıbı açıp kasayı düşürdükten sonra bölümü bekliyorum diyor kapanmıyor kalıp buradaki ustalara soruyorum bilmiyorum. Diyorlar sebebi ne ola bilir

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri