Plastik Enjeksiyon Makine Arızası

Salim

Üye
Kıymetli sanatkar kardeşlerim.başımda bir sorun var. bilgisi olan sanatkar kardeşlerimin fikrini almak istiyorum.plastik enjeksiyon makinası bazen ürünü tam çıkarırken bazen eksik atıyor.
gramaj olarak eksik atıyor diye bakmadıgımız donanım kalmadı.ısı ayarları,sistemin basınç ve hız kontrolları dahil kontrol edildi. Bu durumda ne yapılabilir fikri olan varsa memnun kalacagım.şimdiden hayırlı cumalar dilerim.

syn salim ürün ne sıklıkla eksik geliyor ben de ilk sistem kontrolü olarak bakardım ama şu da olabilir kalıp yolluğunda bi sıkıntıdan dolayı yolluk donar ve mal basma gerçekleşmez ve eksik mal çıkar birde enjeksiyonun markasını nı yazarsan belki fikir yürütmek daha kolay olur saygılarımla

nurkon kardeşim ilginize teşekkür ederim.makina demag 110 .sık aralıklarla bazen peşpeşe beş adet saglam diyelim sonrası bir veya iki eksik geliyor.bazen bir tamam gelse iki eksik geliyor dengesiz yani.en son basınç oynamasımı oluyor diye pompayı bile sıfırladım.yinede sonuç aynı...

enjeksioda çalışan arkadaşım hava vardır diyor bir hafta onlarınkide aynı hatayı vermiş

syn salim 1baskı saglam 1 fire veriyosa bunun nedeni burgunun içindeki yüssük aşınmıştır yüssüğü değiştir sorun hal olur diye düşünüyorum selam ayrıca demac da sorun varsa yardımcı olurum .

hava pompada olur eğer hava varsa makineye yol veremezssiniz havayla alakası yok ben yüzsüğü kontrol et derim birde mengenen enjeksyon yaparken geriye kaçırıyormu kalıpçı saatiyle ölç

Selamun aleykum arkadaslar bnm makinenn rezistansinda bi sorun var. Isilar sabit durmuyor. Yada 40.70. Boule dusuk socsklik gosteriyor ekranda ama orasi 180. 200 civari ne yapabilirim bilgisi olan soylesn.

Termo kupl kablolarını kontrol et, rezistansın saplammı onada bak, kopma, Klemens bağlantıların gevşemiş vs. olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri