famey13

Üye
Arkadaşlar
ben emlak konutun ticaret merkezinin elektrik işlerini yapmaktayım.
Kafama takılan bi noktada bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim
bizim yaptığımız işde inşaat kaset tipi tavanla yapılıyor ve biz planşe çalışması yapıyoruz benim gözlemlediğim bi çok avm de ve işmerkezinde
kaset tavanlarda planşe yapılmamış sıva üstü tesisat yapılmış, saç tavalar kullanılmış. Bende tava revize projeleri çıkarttım ama onaylatamadan iş başladı planşe atıyoruz şimdi. Bide kaset tavanda en büyük sıkıntı kasete kesinlikle herhangi bi zarar verilmesini istemiyorlar çivi çakamıyoruz yani bu yüzdende patelleri tutturmak için bi çok yöntem denedim ama tam sağlam olmuyor illa biri kayıyor pateller tutmuyor.
Size sormak istediğim kaset tavanda planşe atılırmı sıva altı sistem yapılırmı böyle bi uygulama varmıdır.

Saygılarımla..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar
ben emlak konutun ticaret merkezinin elektrik işlerini yapmaktayım.
Kafama takılan bi noktada bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim
bizim yaptığımız işde inşaat kaset tipi tavanla yapılıyor ve biz planşe çalışması yapıyoruz benim gözlemlediğim bi çok avm de ve işmerkezinde
kaset tavanlarda planşe yapılmamış sıva üstü tesisat yapılmış, saç tavalar kullanılmış. Bende tava revize projeleri çıkarttım ama onaylatamadan iş başladı planşe atıyoruz şimdi. Bide kaset tavanda en büyük sıkıntı kasete kesinlikle herhangi bi zarar verilmesini istemiyorlar çivi çakamıyoruz yani bu yüzdende patelleri tutturmak için bi çok yöntem denedim ama tam sağlam olmuyor illa biri kayıyor pateller tutmuyor.
Size sormak istediğim kaset tavanda planşe atılırmı sıva altı sistem yapılırmı böyle bi uygulama varmıdır.

Saygılarımla..

Asma tavan sistemi olan yapılarda tava güzergahı asma tavan içinden geçer ve dağılır armatürlere ana tavadan 5'lik tava ile kılçıklar atılarak dağılım yapılır.Armatürlerle atılan kılçıklar(5'lik tavalar) arasında mesafe varsa kablo tavan kroşe kullanılarak,boru içinden armatüre indilir. Armatürler 60x60 plakalara monte edilir. Patel beton dökülmeden tavana monte edilir(Sizin durum ile alakası yok!).
Planşe asma tavan aralığına kadar yapılır, borular asma tavan aralığına çıkar sıva üstü buatlarla ekler burada yapılır, sıva üstü buatlar plaka ile tavayada monte edilebilir.

Tavan kroşe;(Kalorifer tesisatçıları şap altında da kullanır bu aparatı)
krose.jpgdubelli.jpg

Son düzenleme:
bilgi için çok saolun ama benim bahsettiğim tavan asma değil büyük avm lerin otoparklarında görmüşsünüzdür tavan kare kare bloklardan oluşuyor her bi kare yaklaşık 1mt dir. benim kaset tavandan kastım buydu tamamen beton sistem ancak dediğim gibi kare tavan var içi boşluklu devam ediyor.

tavan-kaset-kalip.jpg

BAHSETTİĞİM KASET TAVAN ŞEKİLDEKİ GİBİDİR.

Görünen kısıma müdahale ettirmezler ama kaset tavanın iç dip kısmına çekme dübel ile tij montajı yapılabilir. Bu işin uygulama projesi nasıl ?

projelerde sıva altı şeklinde çizilmiş kanal yok

Projede bu alan için ne tip armatür seçilmiş ?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri