plaka okuma kamerası tavsiyesi

5-50 yada 6-60 lens kullanacak en dandiğini alsan 50 usd zor gibi piyasa ürünü almadım bu ölçülerde ama sanmıyorum bu fiyatlara versinler
fujinon 5-50 ortalama 100 euro ...

gelpcpc arkadasım bu konu o kadar uzadiki kimi arkadaslar sacmalamayı bile basardı kendi egoları ugruna,
benimle özelden irtibata gecebilirsen sana demo için kamera göndereceğim ( vergi mükellefi isen) herhangi bir ücret talep etmiyorum
sadece kargo bedellerini ödersin.

av2200 veya hıkvisionun 420tvl kameraları gibi lens kafana göre takamazsın plakayı okuyacak nokta ile kameranın bulunduğu mesafeye uygun lens kullanılmalı lens bilgileri içeren ayrıntılardan bakabilirsin

meraba aranıza yani katıldım ben amatör olarak eve güvenlik kamerası kurdum kameraların bir tanesi plaka okuyabiliyor gündüz plakaları rahat okuyabiliyorum fakat gece farları maskeliyor parladığı için bu arada plakayıda maskeliyor sadece farları maskelemeyi nasıl ayarlayabiliriz bu arada aldığım kamera everes SFR - 386 700 TVL SONY EFFIO CCD 35 ledli 16 mm lens güvenlik kamerası saygılar

Son düzenleme:
Kameranın montaj yerine göre değişiyor ben ır parlaklığı ayarı olmayan bir everest 700 tvline kamerada ırların önünü bant ile kapatarak default ayarlarda plakayı okuyabilmiştim.sende default ayarlarda ırların parlaklık derecesini kısarak deneyebilirsin.

hocam yalnız bulduğunuz kamera 4mm lensli. 4 mm lens ile plaka okuyamaz sınız. size minimum 16 mm lens gerekli. ayrıca kamerada mutlaka wdr özelliği olması gerekli.

Size tavsiyemiz 700 tvl ircut box kamera ve 6-60 mm lens kullanmanızdır . Hazırladığımız aşağıda linki bulanan set plaka okuma amacına yönelik tasarlanmıştır . Linkte bulunan Demo görüntüleri inceleyebilirsiniz.

Sayın PENTAGUVENLIK ,

Bu mesafeden ,kullanılan lens ile hangi kamerayı takarsanız takın bundan daha kötü bir görüntü almazsınız. Yapmış olduğunuz demoyu araç plakası üzerinde gündüz ve geçe çekimi olarak gerçekleştirseydiniz daha etkili olur diye düşünüyorum. Yine de elinize sağlık.Kolay gelsin.

hocam yalnız bulduğunuz kamera 4mm lensli. 4 mm lens ile plaka okuyamaz sınız. size minimum 16 mm lens gerekli. ayrıca kamerada mutlaka wdr özelliği olması gerekli.

Hangisi 4mm ? Arkadasın kullandığı sfr 386 16 mm lensli zaten hocam.

Sayın PENTAGUVENLIK ,

Bu mesafeden ,kullanılan lens ile hangi kamerayı takarsanız takın bundan daha kötü bir görüntü almazsınız. Yapmış olduğunuz demoyu araç plakası üzerinde gündüz ve geçe çekimi olarak gerçekleştirseydiniz daha etkili olur diye düşünüyorum. Yine de elinize sağlık.Kolay gelsin.

Salim hocam yerinde tespit.Aynı düşünceleri paylaşıyorum seninle gündüz görüntüler genelde güzel zaten

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri