Piyasalardaki son durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

avast

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Merhaba forumdaşlar. Bu rakamların sonu ne olacak ?

1 ABD Doları =
4,16319734 Türk Lirası

1 Euro =
5,15341382 Türk Lirası

Altın 180,67

Bizim maaslarda dolara endeksli olsa sorun yok abi:)..maasa verdikleri zammin fazlasını zamlara veriyoruz..

Merhaba forumdaşlar. Bu rakamların sonu ne olacak ?

1 ABD Doları =
4,16319734 Türk Lirası

1 Euro =
5,15341382 Türk Lirası

Altın 180,67
Üretim yapmazsan üretim yapan firmaları satıp herşeyi dışardan alırsan olacağı budur.Birşey ne kadar çok olursa fiyatı o kadar azalır köprü ve yol yapıyoruz diye toplanan vergilerde 15-20 yıl özel şirketlere aktarılıyor tabi her şirkete değil tabi ki yol ve köprü gerekli ama maliyetinin 4-5 katına hemde dolar ve eoru para birimlerinden normal geçecek araç sayısından kat be kat fazla araç geçiş garantisi ile yaptırırsan ne olmasını bekliyorduk?

Üretim yapmazsan üretim yapan firmaları satıp herşeyi dışardan alırsan olacağı budur.Birşey ne kadar çok olursa fiyatı o kadar azalır köprü ve yol yapıyoruz diye toplanan vergilerde 15-20 yıl özel şirketlere aktarılıyor tabi her şirkete değil tabi ki yol ve köprü gerekli ama maliyetinin 4-5 katına hemde dolar ve eoru para birimlerinden normal geçecek araç sayısından kat be kat fazla araç geçiş garantisi ile yaptırırsan ne olmasını bekliyorduk?

Evet üretim konusunda katılıyorum

Yav bırak üretmeyi hali hazırdaki üretim yapan tesisleri satıyoruz.

Bizim memlekette bir durum vardır,

Muğlalının yerlisinde arazi zenginleri vardır. 100 dönüm 200 dönüm arazi ağası derler. Bu ağalar ayakta karşılanır sevilir sayılır yeri gelir danışılır v.s.

Ancak bu ağalar bir oğlunu askere gönderir 10 gün davullu zurnalı eğlence yapar. Bunuda 3 - 5 dönüm arsasını satarda yapar. Kızı evlenecektir bir 5 dönüm daha satar. Hastalanır 10 dönüm satar tedavi olur. Yıllar geçer artık elde avuçta kalmamıştır.

Sonuç en son sattığı araziye yapılan sitenin girişinde kapıcılık yapar.

Bizlerden geçtiyse bile evlatlarımız bizim hatalarımızı çekmesi çok üzücü olacak. TC baki kalır ama olan halka olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri