Piyasadan toplatma kararı verilen elektrik ürünleri

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Keşke diyorum ayni uyarı tablosu, 21.05.2005 tarihinde de minton,MSR-5860 AC/DC dijital uydu alıcım için de yapılıp geçerli de tutulsaydı.Satın alındıktan sonra 8 senede belki 8 kere içine yüklü yazılımı kendiliğinden silindi.En son geçen sene yaz aylarında silindiğinden beri,götürüp yeniden RS-232 kısmından yazılımını artık yükletmedim.Çünkü bu kadar arıza artık ağırıma gitmiş ve tamir ettirmekten bıkmış,bir anlamda pes etmiştim.Şu anda sadece normal anten kanalından tv izliyor,uydu kanalından seyretmeyi de aklıma bile getirmiyorum.

Satın almamın hikayesini de dürüstçe anlatayım sizlere isterseniz.2005 yılında bir Gima mağazasından,uydu paketi şeklinde 1 adet 90 cm çanak,1 adet lnb,4 adet çelik dübel,2 adet konnektör,15 metre koaksiyel uydu kablosu şeklinde tam 200 t.’ye satın almıştım.İkinci 90 cm çanağı da kendi cebimden satın alıp,hotbird ve turksat‘ı beraber seyretmek üzere tam 400 milyon (90 milyon da smart kart=şifre çözücü kart için) harcamıştım bu uydu olayına tam olarak.1 ay da geri iade edebilme seçeneği bile vardı bu satın aldığım ürünün.Şimdilerde bunu geri vermediğime çok da pişmanım aslına bakarsanız.Böyle ürünler insanları çok da üzebiliyor,sadece buna dikkat çekmek istedim.

Not:Şimdi sandalyeye çkıp da tavandaki cihazıma bir baktım,doğalgaz alarm chazım (220 VAC selenoid gaz valfi ile çalışıp ocağa indirek olarak da bağlı olan) ES-KA GD 01 imiş.Takalı 3-4 sene kadar oluyor,inşallah bundan sonrası için bir sorun da çıkarmaz diyelim..Çünkü bu kara listede yer alanlardan biri olarak o da yer almakta ne yazık ki :)Kolay gelsin.Saygılarımla.

Bu ürünler neden güvensiz, raporlarıda yayınlasalar iyi olurdu..

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri