Piyasadan kolay bulabileceğim DARLİNGTON transistor

kudretuzuner

Paylaşımcı üye
Merhaba
Bir çalışmamda PIC'e yazılımsal reset attıracağım.İsis simülasyonunda bc 338 iş görüyor ama pratikte (bordta)olmuyor.PIC'i kitliyor.schmitt trigger entegreler oluyor ama tek bir işlem için çok bacaklı entegre kullanmak istemiyorum.Teşekkürler.Not:eek:ptocoupler da kullandım ama yavaş kalıyor.Kristal frekansı 4mhz.PC'den PIC'e seri iletim hızı 9600 baud.

kullandığınız pic 18 serisi ise yazılımsal reseti programdan yapabillirisniz.

16 serisinde ben bc337 ile yapmıştım. kilitlenme problemi darlington olmamasından kaynaklanmaz.darlington bağlantı sadece yüksek kazanç elde edilmesi gerektiği durumlarda analog devrelerde kullanılır. siz burda mclr ucunu sadece low a çekeceksiniz fakat pull-up resistor yine yerinde kalmak kaydı ile. (4k7)

herhangi bir npn bc serisi çok rahatlıkla iş görecektir kesinlikle

Merhaba
Bir çalışmamda PIC'e yazılımsal reset attıracağım.İsis simülasyonunda bc 338 iş görüyor ama pratikte (bordta)olmuyor.PIC'i kitliyor.schmitt trigger entegreler oluyor ama tek bir işlem için çok bacaklı entegre kullanmak istemiyorum.Teşekkürler.Not:eek:ptocoupler da kullandım ama yavaş kalıyor.Kristal frekansı 4mhz.PC'den PIC'e seri iletim hızı 9600 baud.

yazılımsal reset için transistörü, optoyu nasıl kullanıyorsunuz merak ettim doğrusu...

hardware reset demek istediğinizi sanıyorum.

hardware reset için transistöre gerek yok, herhangi bir pini doğrudan bağlayabilirsiniz, içiniz rahat etmezse direnç üzerinden de olur.

Software reset ise sadece 18 değil 12-16 serilerinde de mümkün, wdt'ı 1:1 kurup sıfırlamazsanız, reset fazla zaman almayacaktır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri