Piston ileri - geri çalışma sorunu

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Selam aleyküm değerli ustalar :
Hidrolik pistonum var, yıkarı sensör gördü motor ileri, aşağı sensör gördü motor geri gidecek. Yaptığım çizimde aşağı sensör görünce motor geri gitmiyor sorun Nerde anlayamadım.
Promix Sensörler 3 uçlu, sensörle yrd. röle çektirdim...
IMG_20200313_060631.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
R2 veya K2 nın kapalı kontaklarının gecirdiğinden emınmısın.. BU sadece bir düşünce , sizin cevaplara göre baska cevaplarda cıkabilir. KOntaktörde fazlardn yön degıstırme oluyormu.

R2 veya K2 nın kapalı kontaklarının gecirdiğinden emınmısın.. BU sadece bir düşünce , sizin cevaplara göre baska cevaplarda cıkabilir. KOntaktörde fazlardn yön degıstırme oluyormu.
Aşağı butonunu startına sensör ileri rölesi nin r1 no kontağını bağlamadım.
Yön değişimini Kontaktör ler le yapmıyorum, sürücünün dijital girişleri ile yapıyorum güç devresinde sorun yok, kumanda istediğim gibi olmadı.

Sürücü nerede, şemada ıkı kontaktör var, MOtor çalıstırma ve yön değiştirme bunlarla değilmi. Sensör rölesinin kontagını baglamadan, nasıl hareket almasını beklıyorsunuz.

Sürücü nerede, şemada ıkı kontaktör var, MOtor çalıstırma ve yön değiştirme bunlarla değilmi. Sensör rölesinin kontagını baglamadan, nasıl hareket almasını beklıyorsunuz.
Kontağı koydum.

Son düzenleme:
sayın sef,, iyi ustasın sen,, ciziminden anlasılıyor ,,,,,

Ekli dosyalar

• hşdroik piston.jpg
    hşdroik piston.jpg
    794.1 KB · Görüntüleme: 36
Teşekkür ederim, normlara uyarak çizim yapmaya çalışıyorum. ben o kontak eksiğimi, sonradan fark ettim. Devreyi çalıştırdım.
Gene de eline sağlık, hocam Allah işini gücünü rast getirsin.
bu pinomatikmi yoksa hidrolik piston neden sürücü ile yaptınız valf işinizi görmedim,?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri