PIR Hareket Dedektör Tavsiye

veli125

Üye
yeni alarm sistemi sipariş ettim.p.tesi günü gelir.yalnız alarm sistemindeki pır dedektörü iç ortam için ben ise dış ortamda kullanacağım.bu konuda tecrübesi olup bana tavsiyede blunacak varmı. mesela
kablolumu kablosuz mu iyi olur.
hayvan algılamayan olanlar var olar nasıldır.örn.18kg algılamaz derken 50kg insanıda pas geçermi böyle sapmaları olurmu.
benim için yağmurda,karda,rüzgarda,kuş ve sineklerde ötmesin yeter etrafında tel çevrilecek

yeni alarm sistemi sipariş ettim.p.tesi günü gelir.yalnız alarm sistemindeki pır dedektörü iç ortam için ben ise dış ortamda kullanacağım.bu konuda tecrübesi olup bana tavsiyede blunacak varmı. mesela
kablolumu kablosuz mu iyi olur.
hayvan algılamayan olanlar var olar nasıldır.örn.18kg algılamaz derken 50kg insanıda pas geçermi böyle sapmaları olurmu.
benim için yağmurda,karda,rüzgarda,kuş ve sineklerde ötmesin yeter etrafında tel çevrilecek

Pır sensörlerin terazi olarak kullanıldıgını bilmiyordum..

alakası şu Alarm sistemine dair teknik bilgin yok gidip alarm sistemi sipariş veriyosun. En Ucuzunu satın almıssındır kesin Ben Şahsım adına konusuyorum Ben sana hiç bir öneride bulunmam Allah muhafaza Sistemden kaynaklı bir problem çıkar Kabak bana patlar Senin önerdiğin sensoru aldım seninde bilgin bu kadarmış Vs vs dialoglara mahruz kalırım..Bağlayamassın sen önermiştin Falan filan Teknik bilgisi olmayan kişiler hep bunu yaparlar .

Pır sensörler Kilo ölçmezler Termal Kamera mantığıyla çalısırlar Vucut ısısına göre ayrım yaparlar

tmm haklısısn bilgim yok yalnız dsc,paradox gibi markaların pır sensorlerinde iç ortam veya dış ortam ve 18,40kg hayvan algılamaz ifadeleri yer almakta bunlar ne demek?

tmm haklısısn bilgim yok yalnız dsc,paradox gibi markaların pır sensorlerinde iç ortam veya dış ortam ve 18,40kg hayvan algılamaz ifadeleri yer almakta bunlar ne demek?

Hayvanların vucut ısını Normal sıcaklık birimi ile belirtemediklerinden dolayı ınsanların daha ıyı anlaması ıcın kilo ile dogru orantılı bir çözüm sunmuşlardır büyük ihtimalle

Ama olayın birde şu boyutu var Sivas kangalı , Aslan, İnek bunlarda iri hayvanlar ve ben hiç bir ineğin 50 kilo oldugunu gormedım

ama inek ile insanın vucut ısı farkları oldugunu bılıyorum ..

Yani kilo ile değil vucut ısısı ile dogru ortantılı oldugunu dusunuyorum tabi baska ınsanda olupda hayvanlarda olmayan bılımsel özellikler teknolojıye dahılde edılmıs olabılır.. arastırmak gerekır

iç ortam için rf kablosuz pır takabilirsiniz jammerlarla kesilme olasılığı olur diye düşünürseniz kablolu pet pırlardan alabilirsiniz. dış ortama zaten pır olmaz dış ortam için en uygun olanı ışın bariyerleridir ama tabiki takıldığı yerde ağaç dal büyürse onu görür ve sistem kurulmaz hayvan algılamayan pır yok fareleri sürekli görüyor pırlar tabi sineği görmez ama arkadaşların dediğine katılıyorum ben alarm işi yapan biri olarak teknik bilgi olarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim ve bu sayede alarmın mantığını daha iyi anlar daha iyi analizler yaparsınız

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri