Pioner teyibi anfi olarak kullanmak

Söylediğinizi yaptım ses gayet net ama sesi normalden düşük nedendir bilmiyorum. Son çare entegreyi söküp kendim yapacağım delikli plakete
Digital kontrollü devrelerde yol verilen function haricinde giriş kısa devre edilmektedir.
Girişi kontrol eden digital devre sinyal geçişlerine izin vermez.
Entegrenin giriş uçlarında olması gereken kondansatörleri tespit ediniz.
Bu kondansatörlerin eksi uçlarını (Eğer elektrolitikse) devreden sökünüz.
Eğer bu kondansatörler SMD ise komple sökülmeli yerine aynı değerde bir kondansatör bağlanmalıdır ya da mümkünse bu kondansatörlerin sinyal gelen yolları kesilerek kondansatörün ilk ucu boşta bırakılarak bu boştaki uçlara giriş sinyali verilebilir.

Söylediğinizi yaptım ses gayet net ama sesi normalden düşük nedendir bilmiyorum. Son çare entegreyi söküp kendim yapacağım delikli plakete
Sesin düşük olması normaldir.
Oto teypleri ve benzer bazı cihazlarda çıkış katı haricinde bazı devreler de kullanılmaktadır.
1 Pre ampli.
2 Ton kontrol devresi,
3 Gerekli ise empedans uygulayan devreler.
Sen çıkış katını doğrudan sürdüğün için, max. çıkış seviyesi alabilmen için çıkış katının gerekli giriş gerilimini bilemiyorsun.
Dolayısı ile o devreyi başka bir plakete yapsan da sonuç değişmeyecektir.
Kulaklık çalıştırabilen bir kaynak ile test edebilirsen bir sonuca varılabilir.
Örneğin bir cep telefonunun kulaklık çıkışını doğrudan girebilirsin.
Ya da bu bir PC olabilir. Çoğu PC ses kartlarının çıkışları kulaklık sürebilecek niteliktedir. (Onbooardlar hariç)
Aynı zamanda PC veya cep telefonunun müzik çalıcısında ton kontrol veya equalizer var ise bass veya tiz seviyelerini artırabilirsin.

Sesin düşük olması normaldir.
Oto teypleri ve benzer bazı cihazlarda çıkış katı haricinde bazı devreler de kullanılmaktadır.
1 Pre ampli.
2 Ton kontrol devresi,
3 Gerekli ise empedans uygulayan devreler.
Sen çıkış katını doğrudan sürdüğün için, max. çıkış seviyesi alabilmen için çıkış katının gerekli giriş gerilimini bilemiyorsun.
Dolayısı ile o devreyi başka bir plakete yapsan da sonuç değişmeyecektir.
Kulaklık çalıştırabilen bir kaynak ile test edebilirsen bir sonuca varılabilir.
Örneğin bir cep telefonunun kulaklık çıkışını doğrudan girebilirsin.
Ya da bu bir PC olabilir. Çoğu PC ses kartlarının çıkışları kulaklık sürebilecek niteliktedir. (Onbooardlar hariç)
Aynı zamanda PC veya cep telefonunun müzik çalıcısında ton kontrol veya equalizer var ise bass veya tiz seviyelerini artırabilirsin.
Teşekkür ederim ustam

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri