Pioner teyibi anfi olarak kullanmak

acemi1111

Üye
İyi forumlar,

Elimde pioner oto teyp var kasetli, bunu anfi olarak kullanmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

TDA entegresi var entegrenin bacaklarından denedim iyi sonuç alamadım.

Sadece kartı kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Birazdan üzerindeki entegrelerin fotografini bu başlık altında paylaşacağım...

Tda entegresinin hangi bacaklarindan denediginiz onemli. Nasil yaptığınızda. Birde bu teybe ne baglayacaksiniz oda önemli.

Entegrenin adi nedir ve resimleri eklerseniz yorumlayalim. Kolay gelsin.

Tda entegresinin hangi bacaklarindan denediginiz onemli. Nasil yaptığınızda. Birde bu teybe ne baglayacaksiniz oda önemli.

Entegrenin adi nedir ve resimleri eklerseniz yorumlayalim. Kolay gelsin.
Buyrun,bacakların uzerinde yazıyor zaten neler olduğu.

Ben entegreye direkt güç verdim FLIN ses girdim FL ses cikisina hoparlor bagladim ses geliyo fakat cok düşük.
Bluetooht modulu baglayacağım o yuzden ses kontrolune falan ihtiyacim yok. STBY kısa devre ile aktif ettim gecici olarak
20190828_124832.jpeg
20190828_124842.jpeg
20190828_124911.jpeg
20190828_124936.jpeg

Aux işini çözdüm fakat başlık olmadan enerji veremiyorum karta

Son düzenleme:
Sorunu çözdnüzmü anlayamadım.

Cihazı standby dan çıkartmışsınız peki mute aktif olmasın onu denediniz mi yaptığınız bağlantı doğru görünüyor. Şase bağlantılarınıda düzgün yaptıysanız.

amacım sadece kartı amfi gibi kullanmak. Radyonun ses cıkışını kesip aux hallettim fakat başlığı takmam gerek buda benim işime yaramaz çünkü basliktan acip kapatmam ve sesini basliktan kontrol etmemem gerekecek. Başlığı takmadan nasıl hallederim ? Ben TDA entegresine enerji verdim stby kısa devre yaptım ses girdim ama çok az ses geldi. Radyodan girincede sesi sona alınca seste bozulma oluyo.
Sorunu çözdnüzmü anlayamadım.

Cihazı standby dan çıkartmışsınız peki mute aktif olmasın onu denediniz mi yaptığınız bağlantı doğru görünüyor. Şase bağlantılarınıda düzgün yaptıysanız.

Cok ilginc geriye birsey kalmiyor.

Elinizdeki verici alicinin cikisini denediniz mi baaka bir cihazda mesela onda sorun olmasin?

Digital kontrollü devrelerde yol verilen function haricinde giriş kısa devre edilmektedir.
Girişi kontrol eden digital devre sinyal geçişlerine izin vermez.
Entegrenin giriş uçlarında olması gereken kondansatörleri tespit ediniz.
Bu kondansatörlerin eksi uçlarını (Eğer elektrolitikse) devreden sökünüz.
Eğer bu kondansatörler SMD ise komple sökülmeli yerine aynı değerde bir kondansatör bağlanmalıdır ya da mümkünse bu kondansatörlerin sinyal gelen yolları kesilerek kondansatörün ilk ucu boşta bırakılarak bu boştaki uçlara giriş sinyali verilebilir.

Digital kontrollü devrelerde yol verilen function haricinde giriş kısa devre edilmektedir.
Girişi kontrol eden digital devre sinyal geçişlerine izin vermez.
Entegrenin giriş uçlarında olması gereken kondansatörleri tespit ediniz.
Bu kondansatörlerin eksi uçlarını (Eğer elektrolitikse) devreden sökünüz.
Eğer bu kondansatörler SMD ise komple sökülmeli yerine aynı değerde bir kondansatör bağlanmalıdır ya da mümkünse bu kondansatörlerin sinyal gelen yolları kesilerek kondansatörün ilk ucu boşta bırakılarak bu boştaki uçlara giriş sinyali verilebilir.
Bi deneyim teşekkür ederim ustam

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri