Pil punta hizmeti

Kerema78

Üye
Merhaba, istanbul ikitelli bağcılar civarında pil punta hizmeti alabileceğimiz biryer varmıdır. şarjlı matkap bataryası yenilememiz lazım elimde pil var lakin punta makinam yok.

ustalığını ben yaparım dersen ben mikro dalga trafosundan yaptım bi tane ama şerit almaya gidemedim karaköye,
elimdeki parça pürçük şeritlerle deneme yapamadım doğru dürüst, bazıları 0.20 bazıları 0.10, ısınma ve patlatma sorununu çözdüm hurda batarayalarla baya denemem oldu aslında, yer bağcılar çınar

ustalığını ben yaparım dersen ben mikro dalga trafosundan yaptım bi tane ama şerit almaya gidemedim karaköye,
elimdeki parça pürçük şeritlerle deneme yapamadım doğru dürüst, bazıları 0.20 bazıları 0.10, ısınma ve patlatma sorununu çözdüm hurda batarayalarla baya denemem oldu aslında, yer bağcılar çınar
Güzel kardeşim neden tehlikeli işlerle uğraşıyorsun?

Mikrodalga trafosunu kullanırken zaten yüksek gerilim sargisini sökerek yeniden düşük gerilim için sarılıyor.

Herhangi bir tehlike oluşturmuyor. Bende yeniden sardım ama daha süre ayar devresini yapamadım.

Mikrodalga trafosunu kullanırken zaten yüksek gerilim sargisini sökerek yeniden düşük gerilim için sarılıyor.

Herhangi bir tehlike oluşturmuyor. Bende yeniden sardım ama daha süre ayar devresini yapamadım.
youtuber zafer yıldızın role ile yaptığı zamanlayıcıyı yaptım oldu, yalnız girişteki roleyi o 5v kullanıyor ben 12v kullandım 35v 470 uf kondanstör ile çalışıyor, işte bazen kararsızlaşıyor drrrrrrt ediyo ara sıra, onuda doğru kondanstör seçimiyle çözülür
Güzel kardeşim neden tehlikeli işlerle uğraşıyorsun?

çıkış sargısını söküyoruz ve kalın kablo ile sarıp 4.2 v yüksek amper alıyoruz,

Son düzenleme:
bunu denemem lazım,
Adrenalin... :p
dene özgür sonuçları da bize bildir. biliyorsun insanın başına ne gelirse meraktan delirmiş. ben şok aletini üzerimde denemiştim, sonuç harikaydı. ama hiç biri motosiklet manyetosu gibi değildi.

Ben bir kaç entegre ile süre ayar devresi yaptım kararlı çalışıyor. Ancak punta yaparken hassas ve iyi punta için sadece süre ayari yetmiyor. Ayni zamanda guc kontrolüne de ihtiyaç var.

Zafer beyin yaptığı roleli devre mantıklı ama sürekli sabit bir kalınlıkta saci puntalayacaksaniz ayari tutturursaniz idare eder. Çünkü çok kararlı bir devre değil. Bir zaman sabiti yok.

Bende o yüzden hem guc ayari hemde süre ayari yapan bir devre üzerinde çalışıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri